PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Najočakávanejšie smartfóny roka 2018

0

V minulom roku prichádzali na trh smartfóny s čoraz tenšími rámčekmi a stále kvalitnejšími displejmi OLED, s duálnymi zadnými fotoaparátmi, ale aj nízkorozpočtové zariadenia.

V tomto roku sa očakáva že Apple by mal uviesť nie jedného, ale viacerých následníkov iPhonu X. Samsung zas naznačil, že na rok 2018 plánuje uviesť prvý skutočne skladací smartfón. Huawei zase pripravuje telefón s umelou inteligenciou v podobe Mate 10 Pro. Ponúkame vám pohľad na najočakávanejšie novinky z oblasti smartfónov v roku 2018.

Samsung Galaxy X (2018)
Už dlhé roky počúvame, že skladací smartfón Samsungu je „na spadnutie“, no nedočkali sme sa ho ani v roku 2017. Vyzerá to však tak, že v tomto roku ho konečne uvedie na trh. Povráva sa, že Samsung pracuje na kompaktnom telefóne, pravdepodobne nazvanom Galaxy X, ktorý by sa dal rozložiť na väčší tablet. Telefón môže mať v strede pánty a po otvorení ponúkne na interakciu dva panely OLED. (Takto funguje aj Axon M od ZTE.)  

iPhone 2018 (jeseň 2018)
Špekulácie naznačujú, že Apple chce rozvíjať unikátny dizajn iPhonu X do väčšej podoby – variantu Plus. Správy takisto hovoria, že sa pripravuje aj lacnejší telefón, nie taký futuristický ako X, ale prekračujúci rámec iPhonu 8 a 8 Plus. Toto zariadenie by mohlo obsahovať displej LCD, vrátiť sa ku kovovej zadnej časti a malo by sa ponúkať v množstve farebných vyhotovení. Pokiaľ ide o veľkosť, ďalší iPhone by mal mať uhlopriečku 6,1 palca, teda bude o niečo väčší ako 5,8-palcový iPhone X, ale nie taký veľký ako iPhone X "Plus", ktorý by mal údajne merať až 6,3 palca. Pravda, tieto smartfóny by mali prísť až na jeseň, takže všetky zvesti berte s rezervou.  

iPhone SE (prvý polrok 2018)
Takmer dva roky po svojom vydaní v roku 2016 je iPhone SE, 4-palcový telefón Applu s rovnakým výkonom a fotoaparátom ako iPhone 6S, stále jeden z najvýkonnejších malých telefónov na trhu. Nový model by to však mohol zmeniť. O nástupcovi iPhonu SE sa už nejaký čas hovorí, no zvesti naznačujú, že plán bol presunutý na prvú polovicu roka 2018. Zatiaľ sa však nič nevie o jeho dizajne. Niektorí hovoria, že Apple bude v tomto ohľade konzervatívny a zachová veľkú časť exteriéru súčasného iPhonu SE. Iní zasa tvrdia, že príde s úplne novým vzhľadom.  

Samsung Galaxy S9 (február/marec 2018)
Zvestí o novom vlajkovom modeli Samsungu sa vyrojilo už dosť a prevažne poukazujú na konzervatívny upgrade. Možno teda očakávať ohnutý Infinity displej a zlepšenie v podobe najnovšieho high-end procesora spoločnosti Qualcomm Snapdragon 845. Galaxy S9 zrejme zdedí aj populárnu funkciu od svojho väčšieho súrodenca Note 8 – dvojicu zadných fotoaparátov. Takisto sa hovorí, že Samsung premiestni zadný snímač odtlačkov prstov na pohodlnejšiu stredovú pozíciu.

Huawei Mate 10 (začiatok roku 2018)
Medzi klúčové funkcie patria vertikálne usporiadaný duálny zadný fotoaparát a predný snímač odtlačkov prstov, displej od okraja po okraj (edge-to-edge) s minimálnymi rámčekmi hore a dole. Skutočné terno je však procesor Kirin 970, ktorý zahŕňa NPU (Neural Processing Unit), určený na spracovanie úloh umelej inteligencie lokálne v telefóne namiesto ich prenášania do cloudu. NPU môže dokonca identifikovať objekty zachytené prostredníctvom fotoaparátov Mate 10 Pro a použiť tieto informácie na šikovnú úpravu expozičných parametrov s cieľom poskytnúť čo najlepší záber.

LG G7 (jar 2018)
LG zvyčajne predvedie svoj vlajkový model ako jeden z prvých veľkých výrobcov. Nemáme dôvod domnievať sa, že s G7 to bude inak, zatiaľ však nepoznáme veľa detailov. Jeden zdroj hovorí, že LG plánuje zdokonaliť technológiu skenovania dúhovky. Patent, ktorý sa objavil na webe LetsGoDigital, opisuje prednú kameru schopnú prepínať medzi infračerveným a normálnym svetlom, čo by znamenalo menej komponentov, čo môže viesť k menšiemu rámiku. Juhokórejské zdroje už skôr oznámili, že LG G7 dostane čip Snapdragon  845  a OLED displej.

HTC U12 (2018)
HTC U11 bol azda najlepší telefón v roku 2017, no s najhorším dizajnom. Výrobca si z toho zrejme vezme ponaučenie pri budúcej generácii nazvanej U12. O modeli U12 je v súčasnosti známe len málo, povráva sa, že bude mať podobný full-screen dizajn, ale pribudne druhá predná kamera. Ďalšie možné zlepšenia zahŕňajú 4K displej a bezdrôtové nabíjanie.

Moto G6 (2018)
Ako ukázal rok 2017, Motorola nikdy nemá dosť telefónov strednej triedy. A zvesti naznačujú, že v tempe ich vydávania nemieni poľaviť ani v ďalšom roku. Tento rok to boli Moto G5, G5 Plus, G5S a G5S Plus a podľa Evana Blassa z VentureBeat by sme mohli očakávať Moto G6, G6 Play a G6 Plus, pričom Play bude pravdepodobne low-end model. Pokiaľ ide o hardvérové zlepšenia, zrejme to bude presun z platformy Snapdragon 630 na novú čipovú súpravu Qualcommu Snapdragon 636.

Red Hydrogen One (2018)
Tento fotocentrický telefón sa predobjednáva za 1195 USD. Unikátna črta tohto modulárneho smartfónu je holografický displej, ktorý dokáže zobrazovať 3D obsah. Očakávať možno aj high-end fotografické funkcie. Termín uvedenia zatiaľ nie je známy.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon Samsung iPhone Huawei LG HTC Moto

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať