SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Najočakávanejšie zmeny a vylepšenia pre IPhone 11 a IPhone X plus

Technológie
2

Ak Apple dodrží pravidelný harmonogram predstavovania nových zariadení, môžeme predpokladať, že uvidíme nové modely iPhone niekedy začiatkom septembra.

Dohady, ktoré začal známy analytik Ming-Chi Kuo svedčia o tom, že budú predstavené dva väčšie modely s celoplošným OLED displejom s uhlopriečkou 6,5 a 6,1 palca. Mohli by obsahovať technológiu 3D Touch a dual rear kameru za nižšiu cenu ako sa aktuálne predáva iPhone X.
Pravdepodobnosť implementácie: 65%

Virtuálna realita
Minulý rok, po uvedení nového iOS 11 a pridaní podpory pre rozšírenú realitu pre iPhone 6S a novších modelov sme mohli vidieť mnoho nových aplikácií, zameraných priamo na rozšírenú realitu uvedených na App Store. Tim Cook, CEO Apple, síce svojho času uviedol, že ,,vidí väčšie využitie zariadení s rozšírenou, než virtuálnou realitou,, no špekuluje sa aj o samostatných VR okuliaroch, podobných Oculus Rift od Facebooku, ktoré by tiež mohli byť uvedené na trh. Bolo by pekné vidieť headset od Applu, v blízkej budúcnosti to však nepredpokladáme.
Pravdepodobnosť implementácie: 20%

Lepšie Face ID
Napriek výbornému vyhotoveniu v IPhone X je technológia Face ID stále pomalšia ako snímanie Touch ID. Apple si však iste dá záležať na vývoji novej, rýchlejšej a inteligentnejšej verzie Face ID, ktorá by mohla zahŕňať snímanie tváre pod rôznymi uhlami a lepším výkonom v príliš osvetlenom prostredí.
Pravdepodobnosť implementácie: 70%

Rýchlejší procesor s lepšou 3D grafikou a lepšia výdrž batérie
Toto je jedna z najpravdepodobnejších zmien a zlepšení, ktoré môžeme od nových zariadení očakávať. Ako po minulé roky, Apple vždy implementoval nové generácie procesorov, a nebude to inak ani tento rok. Čip A11, vyrába spoločnosť TSMC 10 nmtechnológiou. Kolujú informácie, že by mala dodávať aj čipy A12, ktoré budú vyrábané 7 nanometrovou technológiou, čím by mali zaručiť ešte lepší výkon a výdrž. Ďalej môžeme očakávať aj zväčšenie RAM pamäte z 2 GB pri iPhone 8 a 8plus a 3 GB pri iPhone X, na minimálne 4 GB, ako to urobil ah Samsung pri Galaxy S9. Treba spomenúť, že Samsung Galaxy S9+ prišiel na trh s veľkosťou RAM až 6 GB.
Pravdepodobnosť implementácie: 100%

Lepšia kamera a fotoaparát
Apple známy  tým, že každoročne o kúsok posunie kvalitu kamery a fotoaparátu a nepredpokladáme, že tento rok spraví výnimku. iPhone X je vybavený dual kamerami, poskytujúcimi väčšiu flexibilitu pri snímaní a fotení. Na čo by sa mal však zamerať, je snímanie fotiek pod slabým osvetlením, ak sa nechce nechať zahanbiť konkurenciou.
Pravdepodobnosť implementácie: 100%

Výrazne väčšia výdrž batérie
Napokon tu máme starý známy problém všetkých smartfónov, výdrž batérie. Každý rok sa Apple snaží urobiť telefón výkonnejší a tenší, no často na úkor batérie. Je však pravdepodobné, že tentoraz svoju výdrž o nejaké percento určite navýši. Či už to bude rozpoznateľné, závisí od miery zlepšenia procesora a celkového priestoru na batériu vnútri telefónu.
Pravdepodobnosť implementácie: 5%

Zdroj: cnet.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
IPhone 11 IPhone X plus zmena procesor kamera bateria

2 komentáre

to už nie je telefon ale tehla reakcia na: Najočakávanejšie zmeny a vylepšenia pre IPhone 11 a IPhone X plus

27.3.2018 17:03
dakujem, neprosím
Reagovať

SE? reakcia na: Najočakávanejšie zmeny a vylepšenia pre IPhone 11 a IPhone X plus

27.3.2018 08:03
A nejake info, ci bude aj vo verzii SE? veeelmi vela ludi by ocenilo ;)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať