SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Národná kyberbezpečnostná hra CyberGame: hľadáme talenty!

Tlačové správy
0

Tretí ročník slovenskej kyberbezpečnostnej súťaže CyberGame sa opäť otvára študentom, programátorom, bezpečnostným profesionálom aj talentovaným hráčom. Online hra umožňuje účastníkom každého veku počas desiatich týždňov nahliadnuť do sveta kybernetickej bezpečnosti a vyskúšať si úlohy rôzneho zamerania a náročnosti. Odborným garantom súťaže je Národný bezpečnostný úrad.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Na účasť v hre stačí počítač a voľne dostupné analytické nástroje. CyberGame obsahuje viac ako sedemdesiat úloh v šiestich hracích vetvách, pričom  za každú vyriešenú úlohu hráči zbierajú body a vlajky. Scenáre sú inšpirované aktuálnymi udalosťami, keďže úlohy pripravujú profesionáli z Národného centra kybernetickej bezpečnosti (NCKB). Tím NCKB zároveň spravuje komunikačný kanál a poradenstvo pre hráčov.

„Dva predchádzajúce ročníky CyberGame objavili výnimočné talenty kybernetickej bezpečnosti a zároveň ukázali širokej verejnosti kreatívnu a atraktívnu podobu tejto oblasti,“ hovorí Jaroslav Ďurovka, riaditeľ NCKB. Súťaž takto reflektuje chýbajúce tisícky kyberbezpečnostných profesionálov na Slovensku a akútnu potrebu povedomia v tejto oblasti.

Hracia platforma CyberGame bude v slovenskom aj anglickom jazyku, pričom už v minulom ročníku sa potvrdila vysoká atraktívnosť súťaže pre hráčov, ktorí sa registrovali zo zahraničia.

CyberGame 2024 nájdu hráči tri analytické vetvy – malvérová, forenzná a OSINT analýza.  Ďalšia hracia vetva je venovaná kryptografii a tá netechnická má názov Procesy a riadenie bezpečnosti. V tomto roku sa aktuálne pridáva vetva Ofenzívna bezpečnosť, ktorá reprezentuje proaktívny prístup k bezpečnosti. Cieľom je zlepšiť kybernetickú bezpečnosť objavovaním a zmierňovaním potenciálnych hrozieb skôr, než môžu byť zneužité.

Na základe registrácie a výsledkov odborný garant vyberie zo slovenských hráčov CyberGame nomináciu reprezentačného tímu v prestížnej súťaži European Cyber Security Challenge 2024. Súťaž ECSC hľadá a podporuje talenty do 25 rokov a toho roku si národné tímy zmerajú schopnosti  v októbri v Taliansku.

Najlepší hráč CyberGame aj najlepší študent získajú prestížny hráčsky notebook, ďalšie notebooky sú pripravené pre najmladšieho hráča, ktorý zvládne bodový limit, a pre najlepšiu hráčku. Odmeny čakajú aj hráčov vo viacerých kategóriách – učiteľ, zamestnanec verejnej správy a najlepší hráči vo vetvách.

CyberGame je hracia platforma otvorená pre všetkých záujemcov. „Teší nás rastúca účasť a excelentné výsledky hráčov, pričom mnohí dosahujú až na medzinárodné parametre. Rovnako nám však záleží na učiteľoch, ktorí vychovávajú na stredných školách budúce kyberbezpečnostné hviezdy, a junioroch, ktorí už v trinástich rokoch v hre predstihli svojich rodičov,“ uzatvára Jaroslav Ďurovka.

CyberGame 2024 sa hrá desať týždňov od 1.4. do 9.6. 2024. Registrácia www.cybergame.sk

Zobrazit Galériu

CyberGame

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať