SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Navigácia Sygic bojuje proti rozptyľovaniu vodiča počas jazdy

Tlačové správy
0

Vývojár najobľúbenejších offline GPS navigácií prináša na začiatku leta vyladené funkcie na zvýšenie bezpečnosti na cestách a nové funkcie v Sygic GPS Navigácii pri použití s CarPlay alebo Android Auto. Pri premietaní navigačných pokynov na displej auta môže telefón slúžiť šoférovi samostatne, aby mohol súčasne používať aj pokročilé funkcie a funkcie kamery.

Najvýznamnejšou zmenou je, ako Sygic pristúpil k otázke bezpečnosti po tom, čo do Sygic GPS Navigácie pridal obligátne tlačidlo „Nešoférujem“, aby sa navigácia dala používať na telefóne a displeji auta súčasne. Cieľom je dosiahnuť, aby sa vodiči viac sústredili a mohli sa spoľahnúť na pokročilé funkcie Sygicu nad rámec štandardnej navigácie prostredníctvom mapy.

Rozšírovanie funkcií kamery pre bezpečnosť na cestách

Nová ikona SmartCam v Sygic GPS Navigácii zoskupuje všetky pokročilé funkcie, ktoré na svoju činnosť používajú kameru telefónu. Všetky môžu byť v telefóne aktívne súčasne, pričom navigácia prostredníctvom mapy beží na displeji auta. Real View Navigácia predstavuje funkciu rozšírenej reality, ktorá zobrazuje trasu cez kameru telefónu. Doplnok Dashcam nahráva a automaticky ukladá video jazdy pre prípad nehody. Rozpoznávanie dopravných značiek s rýchlostnými obmedzeniami funguje ako inteligentný detektor a upozorňuje na prekročenie rýchlosti v reálnom čase (nie je k dispozícii v Kanade, Portoriku a USA). Vodič sa naň môže spoľahnúť, ak prehliadne značku na ceste. Tento balík bezpečnostných funkcií od Sygicu sa bude rozširovať a predurčuje ďalší rozvoj navigácie.

Bezpečnosť na cestách bezprostredne súvisí s prevenciou nepozornosti vodiča počas jazdy, ktorá je najčastejšou príčinou autonehôd na svete. Preto venujeme mimoriadnu pozornosť pokročilým navigačným funkciám, ako aj spôsobu používania a ovládania našej navigačnej aplikácie. Už počas nasledujúcich týždňov môžu šoféri očakávať niekoľko noviniek, vďaka ktorým budú jazdiť predvídavejšie a sústredenejšie,“ hovorí Lukáš Dermek, šéf produktu Sygic GPS Navigácie v spoločnosti Sygic.

Okrem toho je možné súčasne používať mapu na obrazovke auta a zároveň funkciu Head Up Display (premietanie navigačných pokynov na čelné sklo auta) alebo funkciu Cockpit prostredníctvom telefónu.

Novinky pre používateľov systémov iOS a Android

Už dnes sú k dispozícii rozšírené funkcie pre fanúšikov prepojenia navigácie s autom, ktoré zabraňujú rozptyľovaniu vodiča počas jazdy vďaka zrkadleniu dôležitých nových informácií z navigácie na displej auta.
Používatelia systému iOS môžu odteraz zobraziť mimoriadne žiadanú funkciu Asistent jazdných pruhov aj cez CarPlay. Ak má používateľ naplánovanú udalosť s presnou adresou v aplikácii iCalendar, po pripojení navigácie Sygic cez CarPlay mu navigácia ponúkne navigačné pokyny na miesto stretnutia vo vyhľadávaní. Spolujazdci môžu prostredníctvom pripojeného telefónu pridávať nové body záujmu na aktuálnej trase, zatiaľ čo navigácia beží na obrazovke auta.

Používatelia systému Android môžu cez Android Auto takisto pridávať nové body záujmu na trase a vidieť aktuálnu rýchlosť aj na displeji auta.

A teraz čerešnička na torte – Sygic GPS Navigácie sa odteraz dá ešte viac personalizovať. Šoféri si môžu zmeniť tradičnú modrú navigačnú šípku za model auta, ktorý sa im najviac páči. Po zadaní trasy stačí ťuknúť na šípku a vybrať osobné auto, dodávku alebo formulu. Sú k dispozícii pre iOS a Android, ako aj cez oba typy konektivít vo vozidle.

O SPOLOČNOSTI SYGIC

Spoločnosť Sygic vznikla v Bratislave v roku 2004. Patrí medzi spoločnosti Deloitte Fast 50 a v roku 2012 bola pridaná do zoznamu Deloitte Fast 500 EMEA. V roku 2009 spoločnosť Sygic vytvorila vôbec prvú aplikáciu s podrobnou navigáciou pre iPhone. Spoločnosť bola prvým dodávateľom offline navigácií s podporou pripojenia cez Apple CarPlayaplikácie Android Auto od spoločnosti Google. Najobľúbenejšiu aplikáciu od spoločnosti Sygic, Sygic GPS Navigation, si na celom svete stiahlo viac ako 200 miliónov používateľov. Doplnok aplikácie Sygic GPS Navigation, ktorý v reálnom čase zobrazuje stav semaforov, ocenila porota zložená z popredných expertov na technológie ako špičkovú inováciu CES 2020.
Spoločnosť je členom združenia CharIN, ktoré presadzuje jeden univerzálny štandard nabíjania – Combined Charging System (CCS). Okrem toho je lídrom v segmente elektrickej mobility. Za režim pre electrické vozidlá (EV mode) v Sygic GPS Navigácii a získal Sygic ocenenie Global Champion Award 2021 za prínos k ekologickej a inovatívnej Európe.   
Riešenia spoločnosti Sygic navigujú viac ako tri milióny profesionálnych vodičov a dvetisíc vozových parkov na celom svete. Väčšinovým akcionárom spoločnosti Sygic je spoločnosť W. A. G. Payment solutions (známa ako Eurowag), ktorá je jednou z najrýchlejšie rastúcich integrovaných platforiem platieb a mobility v Európe.

Zobrazit Galériu

SYGIC

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať