SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Nebezpečná vedecká hra s oživením mamuta srstnatého

0

Na vzkriesení vyhynutého mamuta srstnatého vážne pracuje spoločnosť s názvom Colossal. Podľa nej by mamut mohol opäť pobehovať okolo polárneho kruhu už v roku 2027. Zo vzoriek DNA z predchádzajúcich výskumov vedci vytvárajú mamutie embryo.

Keďže im chýbajú niektoré časti DNA, časť si požičali od ázijského slona, s ktorým mamut zdieľa 99 percent genetického kódu. Ekológovia však majú obavy, pretože považujú za kruté priviesť na svet zviera, ktoré možno zabudlo, ako sa brániť vo svojom prostredí. Teraz sa všetky vedecké experimenty predávajú ako forma spásy pre ľudstvo.

Tí istí ľudia, ktorí hlásajú klimatickú apokalypsu, investujú do miliónových projektov na obmedzenie jej dôsledkov. Vy jazdíte do práce na kolobežke a oni investujú zisk do spoločnosti, ktorá vyrába rakety na odvoz detí a žien na inú planétu, keď si tú vlastnú zničíme.

Nie je to tak dávno, čo vedecká komunita a médiá hovorili o bioetike. Prebiehali diskusie o tom, kde by mali byť morálne hranice vedeckého experimentovania. Dnes neexistujú morálne limity takmer v žiadnej oblasti a vedci spolu s podnikateľmi využívajú toto vákuum. 

Zdroj: spectator.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať