SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Ruská vesmírna jadrová zbraň by mohla zničiť orbitu celej planéty

Bezpečnosť
1

Protisatelitná vesmírna zbraň, ktorú Rusko údajne vyvíja, by mohla potenciálne zničiť nízku obežnú dráhu Zeme pre každého. Zdá sa, že zničenie všetkých satelitov je zamýšľaným účinkom údajnej zbrane, ktorá by použila nejaký druh masívneho energetického výbuchu, ktorý by v podstate rozmetal satelity a premenil ich na orbitálny odpad. V súčasnosti existuje viac otázok ako odpovedí o ohlásenej ruskej vesmírnej jadrovej zbrani, ale to, čo bolo doteraz oznámené, je určite veľmi znepokojujúce. 

Správy o údajnej vesmírnej zbrani sa rozšírili po tom, čo poslanec Mike Turner, republikánsky kongresman z Ohia zodpovedný za výbor pre spravodajské služby Snemovne reprezentantov, verejne varoval pred „vážnou hrozbou pre národnú bezpečnosť“, o ktorej by americký ľud mal vedieť. Prezident Joe Biden potvrdil, že kongresman z Ohia sa odvolával na ruský vývoj protisatelitnej vesmírnej zbrane, o ktorej neskôr unikli ďalšie informácie.

„Hoci toto ruské úsilie poradca Bieleho domu John Kirby označil za znepokojujúce, podľa neho neexistuje žiadna bezprostredná bezpečnostná hrozba pre nikoho. Nehovoríme o zbrani, ktorá môže byť použitá na útok na ľudské bytosti alebo na fyzické ničenie tu na Zemi.“ Týmto tvrdením však trochu prekrúca pravdu.

Ako povedal Ludwig Möller, riaditeľ Európskeho inštitútu pre vesmírnu politiku, keby Rusko vyradilo komerčné satelity svojimi zbraňami, mohlo by to viesť k biliónovým škodám a ovplyvniť všetko od energetického sektora až po bankový priemysel. O vesmírnej zbrani, ktorú Rusi vyvíjajú, toho stále nevieme veľa, ale to, čo vieme, je viac než dosť na to, aby to každého – zrejme aj svetových lídrov – prinútilo zamyslieť sa. 

Zdroj: futurism.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Apel reakcia na: Ruská vesmírna jadrová zbraň by mohla zničiť orbitu celej planéty

28.2.2024 11:02
Dobrá myšlienka? Skúste sa vážne zamýšľať nad každou "kačicou", ktorú splodí ľudská účelová fantázia.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať