Neptune One: Luxusný “výťah” do vesmíru

2

Vesmírna kapsula Neptune One spoločnosti Space Perspective, založenej v roku 2019, má otvoriť novú éru vesmírneho cestovania a ponúknuť prvý luxusný zážitok z kozmického letu na svete. Nedávny testovací let bol prvým krokom k tomuto cieľu. Lety do vesmíru si teraz možno rezervovať po 125 000 dolárov a začať sa majú koncom roka 2024. Tlakovaná kabína vynesie cestujúcich do výšky 30 000 m za dve hodiny.

Celý kozmický výlet vnútri vesmírnej lode Neptune má trvať šesť hodín a cestujúci by sa mohli pokochať 360-stupňovým pohľadom na planétu Zem. Neptune, ktorý poskytne miesto až pre osem hostí, bude poháňaný obrovským balónom vo veľkosti futbalového štadióna. Medzi ponúkané možnosti patrí výhľad z pohodlného ležadla či dokonca bar s kúpeľňou.

Predplatné NEXTECH 2021

Testovací program sa začal štartom zo Space Coast Air and Spaceport, ktorý sa nachádza v susedstve Kennedyho vesmírneho strediska NASA. Testovacie lety prebiehajú bez posádky a overujú sa v nich záložné a bezpečnostné systémy. Samozrejme, počas komerčných letov bude na palube kapitán a dodržiavať by sa mali bezpečnostné protokoly vrátane použitia letovej technológie, ktorú po celé desaťročia používa NASA.

Počas dvojhodinovej prehliadky biosféry našej planéty cestujúci prekonajú viac ako 99 % zemskej atmosféry a počas celej šesťhodinovej cesty sa všetkým hosťom naskytne 360-stupňový výhľad. Na rozdiel od vesmírnych rakiet je fyzická náročnosť cesty len minimálna a cestujúci musia absolvovať iba krátku prípravu. Navyše tento spôsob vesmírneho cestovania sa spája s nulovými emisiami.

Zdroj: upscalelivingmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

No reakcia na: Neptune One: Luxusný “výťah” do vesmíru

24.7.2021 22:07
Vyhodí padák pristane
Reagovať

že čo keď sa balón poškodí vesmírnou troskou prilietavajúcou na Zem a prerazí ho ten balón reakcia na: Neptune One: Luxusný “výťah” do vesmíru

24.7.2021 17:07
že čo keď sa balón poškodí vesmírnou troskou prilietavajúcou na Zem a prerazí ho ten balón tá troska, meteorid, meteor? dopadnú do oceána, či na pevninu a roztrieštia sa o zem?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať