PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Neurónový filter Photoshopu zreštauruje aj staré poškriabané a vyblednuté fotky

Technológie
0

Väčšina fotografov má doma škatule so starými fotografiami, na ktorých sa už podpísal zub času. Neurónové filtre Photoshopu teraz umožňujú opraviť aj poškriabané a vyblednuté fotografie. Medzinárodne uznávaný odborník Unmesh Dinda má na svojom inštruktážnom kanáli YouTube viac ako štyri milióny predplatiteľov a vo svojom videu ukazuje, ako opraviť staré fotografie niekoľkými rýchlymi kliknutiami.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Len za 12 minút Dinda vysvetlí, ako získať prístup k novému neurónovému filtru Photo Restoration s podporou AI vo Photoshope, a ukáže, ako to funguje. Odhalí aj niekoľko obmedzení a poskytne potrebné riešenia. Aby ste mohli začať, treba otvoriť panel Neurónové filtre vo Photoshope, zapnúť možnosť Photo Restoration a uistiť sa, že je začiarknuté políčko Enhance Face. Ak je vaším cieľom opraviť aj vyfarbiť čiernobiely obrázok, jednoducho zaškrtnite aj políčko Zafarbiť. Keď to urobíte, začína sa kúzlo.

Na Dindových obrázkoch „pred a po“ vidíte, čo možno dosiahnuť ľahko pomocou niekoľkých rýchlych úprav. Dinda hovorí aj o výhodách a nevýhodách rôznych možností. Vysvetľuje takisto, čo potrebujete vedieť na odstránenie škrabancov. Po pozretí videa a experimentovaní s niekoľkými starými „beznádejnými“ fotografiami a obdivovaní výsledkov môžete prejsť na Dindov kanál YouTube, kde nájdete ďalšie tipy a triky.

Zdroj: shutterbug.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať