NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Niceboy Hive Beans / Kvalitný zvuk za babku

0

Značka Niceboy je známa svojimi výrobkami s dobrým pomerom ceny a kvality. V tomto duchu pokračuje aj testovaná novinka, úplne bezdrôtové slúchadlá Niceboy Hive Beans.

V balení nájdete slúchadlá, nabíjaciu škatuľku a kábel USB-C. Slúchadlá dizajnom nijako neohromia, ide o klasickú konštrukciu s krátkou tyčinkou, v ktorej majú LED diódu a multifunkčné tlačidlo, slúžiace na prehrávanie/pauzu, prijatie/odmietnutie/ukončenie hovoru, ovládanie hlasitosti, posun skladieb a spustenie hlasového asistenta. Slúchadlá podporujú služby Siri a Google Assistant. Pri prvom vybalení ich musíte nabiť, teda sňať ochrannú fóliu z kontaktov, vložiť ich do škatuľky a pripojiť k nabíjačke. Po vytiahnutí z puzdra sa automaticky zapnú a prejdú do režimu párovania. Výrobca nedodáva žiadnu aplikáciu, takže ich stačí spárovať v menu Bluetooth. Samozrejme, okrem mobilu budú fungovať aj so smart hodinkami, PC, notebookom, TV a ďalšími zariadeniami. Každého však asi najviac zaujíma, ako hrajú. Na úvod musím povedať, že hlasno. Slúchadlá majú pomerne vysoký výkon, a tak ich najčastejšie budete ­počúvať na nastavení 60 – 80 % hlasitosti. Výhodné je, že majú odolnosť IPX4, takže ich pokojne môžete používať aj pri športovaní. Zvuk je prekvapivo čistý v celom rozsahu hlasitosti a v rámci možností si dobre poradí s reprodukciou výšok aj basov. Výdrž slúchadiel 4 hodiny (až 20 hodín s nabíjaciím puzdrom).  Počas testovania nebol žiadny problém ani s kvalitou pripojenia, v domácom prostredí bez problémov zvládli hrať aj z mobilu vo vedľajšej izbe. Trocha nepríjemné je prenikanie zvuku do okolia, ktoré bude prekážať hlavne v tichých prostrediach. Nie je to však nič tragické. Oceňujem dobrú kvalitu mikrofónu, ktorý zabezpečuje kvalitný a zrozumiteľný hovor aj v hlučnejších prostrediach.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, zvuk, IPX4, kvalita hovoru, rozmery
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• 10 mm dynamický menič, výdrž: až 4 hodiny (20 hodín celkovo), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impedancia: 16 ohmov, citlivosť: 105 dB ±3 dB, bluetooth verzia: 5.0, podporované profily HSP, HFP, A2DP, AVRCP, stupeň krytia IPX4, batéria slúchadiel 40 mAh, batéria v puzdre 300 mAh

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať