SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Nicira – platforma sieťovej virtualizácie

0

Cisco a Juniper získali nového konkurenta v podobe spoločnosti Nicira. Tá predstavila cloudovú platformu, ktorá dokáže prepojiť dátové centrá.

Nicira sa snaží riešiť problematiku vytvorenia siete virtualizovaných infraštruktúr predstavením softvérového riešenia. Odpadá tak nutnosť použiť napr. špeciálny OpenFlow switch, čo je jedna z dostupných alternatív. V prípade riešenia od Niciry je použitý tzv. Open vSwitch, čo je softvér sieťovej virtualizácie, ktorý je súčasťou hypervízora. Vďaka tejto softvérovej utilite dokáže Nicira komunikovať s jednotlivými VM ovládačmi v rámci dátového centra. Ovládač môžeme v jednoduchosti prirovnať k schránke P.O. box - hoci sa môže fyzická adresa virtuálneho stroja meniť, ovládač Nicira dokáže vždy doručiť informáciu.

Nicira_72.jpg

Výhody tejto platformy sú zrejmé a medzi prvými zákazníkmi sú spoločnosti NTT, eBay, AT&T, Rackspace a ďalšie. Spoločnosť NTT spravuje dátové centrá po celom svete a využíva Niciru na prenos služieb desktop-as-a-service z jedného dátového centra do druhého. eBay dokáže vďaka novej platforme spúšťať svoje aplikácie v priebehu niekoľkých minút - doteraz museli inžinieri ručne nastavovať siete pre potreby vývojárov a v niektorých prípadoch zabrala príprava aj niekoľko dní.

Je zrejmé, že Nicira predstavuje veľmi zaujímavú alternatívu ku klasickej sieťovej infraštruktúre, uvidíme, aký dosah bude mať nová platforma na sieťové giganty ako Cisco a Juniper. Podľa oficiálnych informácií možno vďaka tejto platforme v prípade dátového centra so 40 000 servermi ušetriť až 37 miliónov USD.

Zdroj: wired.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať