SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Nimo Planet ukazuje ako bude vyzerať naša budúcnosť bez notebookov

Technológie
0

Spoločnosť Nimo Planet so sídlom v indickom Koči vyvolala na CES 2024 značný rozruch so svojím priestorovým počítačom, ktorý zahŕňa Nimo 1 OS, Nimo 1 Glasses a Nimo 1 Core. Spoločnosť sa snaží vytvoriť vreckový prenosný počítač určený na zvýšenie produktivity zamestnancov. 

„Apple Vision Pro môže používateľom poskytnúť pohlcujúci zážitok na jednu alebo dve hodiny v domácnosti, ale nie je určený na pracovisko, kde ho môžete nosiť vo vrecku niekoľko hodín. A to je práve priestor pre Nimo Planet,“ povedal Rohildev Nattukallingal, šéf spoločnosti Nimo Planet. „Niektorí zákazníci si osvojujú hybridné pracovné prostredie, niekoľko dní pracujú z domu a niekoľko dní v kancelárii. Takíto ľudia radšej používajú Nimo,“ povedal Nattukallingal.

  

Pri porovnávaní Nimo Planet s Quest 3 Nattukallingal povedal: „Meta sa so svojimi VR headsetmi viac zameriava na metaverzum a hry. My sa zameriavame na zvýšenie produktivity práce pre podniky a nesústreďujeme sa na všeobecné prípady použitia.“ Dodal, že aj pri integrácii umelej inteligencie sa spoločnosť snaží nájsť spôsoby, ako vytvoriť operačné systémy a aplikácie špeciálne pre zamestnancov.

V blízkej budúcnosti chce spoločnosť nahradiť tradičné vstupné zariadenia, ako sú klávesnica a myš. Gestá rúk však nie sú vhodnou alternatívou klávesníc, pretože písanie vo vzduchu sa ukazuje ako náročné. V budúcnosti by automatizáciu mohlo priniesť spojenie hlas plus umelá inteligencia. No hlas v niektorých scenároch nefunguje, napríklad v lietadle. Preto sa očakáva, že sa objavia pokroky ako Neuralink, ktorý umožní ovládanie myši pomocou myšlienok.

Nattukallingal predpokladá, že v najbližších piatich až ôsmich rokoch ľudia začnú zabúdať na notebooky, pretože budú mať niečo, čo môžu jednoducho nosiť v rukách alebo vo vreckách. Nimo OS umožňuje používateľom spúšťať viacero aplikácií súčasne, pričom každá sa zobrazuje na samostatnej virtuálnej obrazovke v 3D priestore. To uľahčuje prepínanie medzi úlohami a porovnávanie informácií vedľa seba.

Nimo OS je postavený na základoch Android Open Source Project (AOSP) a Linuxu. Spoločnosť vybudovala vlastný renderovací systém umožňujúci spúšťať stereo 3D videá, vytvárať aplikácie a konvertovať akúkoľvek existujúcu aplikáciu na stereoskopickú. Jednou z najväčších výhod tejto architektúry je, že možno súčasne spúšťať viacero aplikácií pre Android, Unity a webových aplikácií. Okuliare Nimo však momentálne nemajú kameru na videohovory.

Nattukallingal uviedol, že plánujú predstaviť novú verziu vybavenú batériou a kamerou na videohovory. Nimo OS takisto podporuje aplikácie Mac a Windows cez USB-C alebo vzdialenú plochu. Bezprostredným cieľom je dodať 3000 až 5000 kusov Nimo OS prvým zákazníkom v priebehu nasledujúcich šiestich až ôsmich mesiacov. Spoločnosť zhromažďuje finančné prostriedky na hromadnú výrobu. Okrem toho spúšťa program pre vývojárov, v ktorom môžu ľudia začať vyvíjať vlastné aplikácie.

Zdroj: analyticsindiamag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať