CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Nová vlajková loď systému Cinema EOS: filmová full frame kamera C700 FF

Tlačové správy
0

Canon predstavil najnovší prírastok do rodiny systému Cinema EOS - filmovú full-frame kameru C700 FF. Vďaka CMOS snímaču novej generácie umožňuje robiť zábery v rozlíšení až 5,9K. Canon EOS C700 FF podporuje natáčanie vo viacerých formátoch a je kompatibilný so širokou škálou objektívov systému EF aj PL. Pri použití s objektívmi EF je k dispozícii inovatívny systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý udržuje presné zaostrenie na pohybujúce sa objekty.

Hlavné vlastnosti filmovej kamery C700 FF:

  • Full-frame CMOS snímač s rozlíšením 5,9K
  • Dynamický rozsah 15 EV
  • Rôzne režimy práce snímača vrátane veľkostí full-frame, Super 35mm a Super 16mm
  • Presný a spoľahlivý systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS
  • Bajonet Canon EF
  • Možnosť natáčania v rade formátov vrátane Canon Cinema RAW, ProRes a XF-AVC
  • Redukcia šumu a modrej

Nová technológia snímania obrazu, nové režimy a nové formáty
Základom kamery C700 FF je úplne nový full-frame CMOS snímač veľkosti 38,1 x 20,1 milimetrov, ktorý Canon navrhol pre podporu tej najlepšej filmovej produkcie. Autori tak môžu robiť zábery s neuveriteľne nízkym šumom, prirodzeným podaním pleťových tónov, malou hĺbkou ostrosti a širokou tonalitou prekračujúcou aj možnosti dynamického rozsahu 15 EV. Tento snímač pritom umožňuje natáčanie hneď v niekoľkých režimoch. Okrem full-frame napríklad aj v Super 35mm a Super 16mm. K tomu navyše podporuje množstvo formátov – od ProRes cez XF-AVC až po nekomprimovaný Cinema RAW. Najnovšia filmová kamera tak výrazne zjednodušuje aj postprodukčné práce.

Canon EOS C700 FF je kompatibilný s dokovateľným záznamovým RAW zariadením CODEX CDX-36150, vďaka ktorému je možné natáčať v 12/10-bitovom RAW formáte pri rozlíšení 5,9k, 12-bitovom RAW formáte pri rozlíšení 4K aj 2K a vo formáte ProRes pri rozlíšení 4K. Nová kamera sa môže pochváliť aj snímkovou frekvenciou, kedy pri rozlíšení 5,9K zvláda až 60 snímok za sekundu, pri rozlíšení 4K až 72 snímok za sekundu a pri rozlíšení 2K až 168 snímok za sekundu[1].

SAMSUNG 07M Advertisement

Prispôsobenie podľa seba
Canon C700 FF je k dispozícii vo variante pre bajonet EF aj PL a je kompatibilná s celou škálou objektívov EF a EF Cinema. Výška snímača 20,1 milimetrov umožňuje používať aj anamorfické objektívy. Jej používateľov určite poteší aj kompatibilita s príslušenstvom pre kameru EOS C700, ako je napríklad elektronický hľadáčik EVF-V70, jednotka diaľkového ovládania OU-700 alebo upevňovacie adaptéry B4: MO-4E (pre bajonet EF) a MO-4P (pre bajonet PL). Nová filmová kamera je teda široko prispôsobiteľným zariadením, vďaka ktorému môžu dať tvorcovia filmov voľný priechod tvorivým nápadom a zužitkovať všetky výhody moderných technológií.


[1] Rozlíšenie 4K a 2K sú k dispozícii v režime orezania na snímači.

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon Cinema EOS filmova kamera obraz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať