CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Canon CN-E20mm T1.5 L F – nový filmový objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre bajonet EF

Tlačové správy
0

Canon predstavil CN-E20mm T1.5 L F, najnovší prírastok do radu filmových objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Nový širokouhlý objektív sa môže pochváliť optickými vlastnosťami, ktoré výrazne zjednodušujú natáčanie záberov vo 4K rozlíšení.

Hlavné vlastnosti objektívu Canon CN-E20mm T1.5 L F:

  • Podpora 4K rozlíšenia a pevná ohnisková vzdialenosť 20 mm
  • Skvelá reálna svetelnosť
  • Hmotnosť len 1,2 kg pri dĺžke 118,4 mm
  • Špičková obrazová kvalita
  • Perfektné opticko-mechanické prevedenie a odolnosť

Výnimočná optika
Súčasťou konštrukcie CN-E20mm T1.5 L F je asférický prvok s veľkým priemerom aj optický člen zaisťujúci nízky rozptyl. Najnovší objektív tak eliminuje sférickú aberáciu aj ďalšie typy nežiaduceho skreslenia. Plusom je aj vysoká reálna svetelnosť T 1.5, vďaka ktorej možno zábery vo 4K rozlíšení zhotovovať aj pri zlých svetelných podmienkach. Kreatívni používatelia určite ocenia clonu s 11 lamelami, ktorá umožňuje vytvárať trojrozmerný bokeh s väčšou hĺbkou ostrosti. Canon CN-E20mm T1.5 L F navyše eliminuje aj tzv. Focus breathing, teda zmeny efektívnej ohniskovej vzdialenosti objektívu, ku ktorým dochádza počas zaostrovania.

Objektív Canon CN-E20mm T1.5 L F

Široká kompatibilita a vysoká odolnosť
Objektív CN-E20mm T1.5 L F dokáže pokryť obrazové pole zodpovedajúce full-frame 35mm snímaču a je kompatibilný ako s najnovšou filmovou kamerou EOS C700 FF, tak aj s multimediálnou zrkadlovkou EOS-1D C a ďalšími full-frame fotoaparátmi. Novinka sa môže pochváliť aj špeciálnym gumovým krúžkom okolo mechanizmu uchytenia objektívu. Krúžok vďaka svojej štruktúre zaisťuje odolnosť voči dažďovým kvapkám a umožňuje tak natáčanie aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach.

Ovládanie nového objektívu CN-E20mm T1.5 L F je rovnaké ako v prípade ostatných objektívov rodiny EF Cinema. Novinkou sú fosforeskujúce indikátory na prednom tubuse objektívu, ktoré zlepšujú orientáciu pri zlom okolitom osvetlení. Užitočnou vychytávku ponúka aj zaostrovací krúžok – číselné hodnoty totiž zobrazuje na oboch stranách a kameraman tak môže rýchlo a pohodlne kontrolovať zaostrenú vzdialenosť. Pozornosť si zaslúži tiež prirodzený odpor mechanizmu zaostrovania aj rozsah uhla otáčania zaostrovacieho krúžku, ktorý je celých 300 stupňov.

Zobrazit Galériu

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon CN-E20mm T1.5 L F filmovy objektív ohnisko optika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať