SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Nové batérie na báze síry budú bezpečnejšie, ľahšie a s väčšou kapacitou

Technológie
2

Odborníci z austrálskej spoločnosti Li-S Energy uviedli, že pracujú na inovatívnej batérii, ktorá nahrádza lítiové ióny lítiovo-sírovými. Výsledkom je napájací zdroj, ktorý je podľa spoločnosti čistejší, ľahší a má väčšiu kapacitu ako alternatívy. Dvadsaťvrstvové batériové články majú približne rovnakú veľkosť ako ich lítiovo-iónové náprotivky, ale polovičnú hmotnosť. Táto najnovšia generácia od Li-S zlepšuje predchádzajúce lítiovo-sírové modely.

Spoločnosť vyzdvihuje nízku horľavosť batérie ako veľkú výhodu. Lítiovo-iónové batérie sa môžu vznietiť a dokonca explodovať. Odborníci spoločnosti Li-S uviedli, že materiály, ktoré tvoria elektrolyt v batérii (roztok, v ktorom prebieha cyklus nabíjania/vybíjania), majú nízke riziko vznietenia. Technológia Li-S používa nanomateriály, nanorúrky a vlastný nanokompozit spoločnosti, ktorý nazývajú Li-nanomesh. V spoločnosti Li-S výskumníci vkladajú tieto drobné technológie do článkov batérií s cieľom zvýšiť ich pevnosť, životnosť a výkon.

Predplatné NEXTECH 2023

Spoločnosť uvádza, že jej vedecké poznatky o nanomateriáloch môžu pomôcť NASA dostať ľudí na Mars. Aj ďalšie aplikácie súvisia s lietaním, zameriavajú sa na priemysel dronov a elektrických lietadiel, kde už spoločnosť má partnerov. Očakáva sa, že tento trh bude mať do roku 2035 hodnotu viac ako 32 miliárd USD ročne. Účinnejšie batérie sú dôležité, pretože čoraz viac technológií sa napája pomocou batérií. Pritom batérie Li-S sľubujú o 45 % viac energie ako predchádzajúci model. V najbližších mesiacoch sa má začať výroba komerčných vzoriek pre partnerov.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Pouzitie pre ludi ktori uz sa nemusia bat ze im zdroj vibije cesta zaletu. reakcia na: Nové batérie na báze síry budú bezpečnejšie, ľahšie a s väčšou kapacitou

11.7.2023 19:07
Pripadna kombinacia napajanie zaletu nad riekami a dobijanie cez preletene indukcne okna brany dobiju drony az na nekonecny let vo vzduchu cobi zabezpecovalo trvale pristupne letove koridori nad riekami morom ci oceanom zvisena bezpecnost .Viborne baterki su potrebne
Reagovať

RE: Pouzitie pre ludi ktori uz sa nemusia bat ze im zdroj vibije cesta zaletu. reakcia na: Pouzitie pre ludi ktori uz sa nemusia bat ze im zdroj vibije cesta zaletu.

12.7.2023 12:07
Vy skor zomriete na hlupost, ako na vybitie baterie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať