Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Nové slúchadlá využívajú zvukovú vodivosť kostí. Prenášajú hudbu priamo do vnútorného ucha

0

Hudba môže vniesť do namáhavého cvičenia viac zábavy. No pri behu môže byť počúvanie hudby cez slúchadlá nebezpečné, pretože bežec prestane vnímať okolité zvuky. No teraz je tu nový model Conduit Sports, ktorý spája tradičné „štupľové“ slúchadlá so systémom vedenia zvuku kosťami. To znamená, že používatelia stále počujú, čo sa deje okolo nich.

Systém využíva zvukovú vodivosť kostí – zvuk sa posiela priamo do vnútorného ucha ako vibrácie. Milovníci vysokokvalitnej hudby budú možno menej spokojní so zážitkom, ktorý táto technológia ponúka. Pre bežcov a cyklistov je však veľká výhoda, že budú počuť zvuky okolia v rušných mestských uliciach.

Keď používateľ počúva hudbu v režime vedenia zvuku kosťami, „štuple“ možno uložiť do špeciálnych komôrok v tylovom moste, kde sú prichytené pomocou magnetov. Keď ich vyberiete z puzdra a vsuniete do uší, slúchadlá sa prepnú do režimu bežného počúvania. Podporovaný frekvenčný rozsah je 10 Hz až 20 kHz.

Okrem prenosu zvuku na kosti a použitia bežných slúchadiel sa dá použiť aj režim pasívnej izolácie. Používateľ sa nemusí starať o prepínanie režimov, pretože slúchadlá samy zistia, ako sa používajú, a automaticky prepnú výstup.

Slúchadlá Conduit Sports majú titánový rám s mäkkým elastomérovým plášťom, sú odolné proti prachu, dažďu a potu. K zdroju hudby sa pripájajú bezdrôtovo cez bluetooth a na jednej strane majú multifunkčný ovládací prvok na preskakovanie skladieb, pozastavenie prehrávania alebo prijímanie hovorov na spárovanom smartfóne s operačným systémom Android alebo iOS za použitia integrovaného mikrofónu na potlačenie šumu. Na druhej strane je ovládač hlasitosti.

Batéria má výdrž 6 hodín na jedno nabitie. Slúchadlá majú zabudovaný pomocný program, ktorý vydáva zvukové upozornenie, keď je batéria vybitá, takisto potvrdí režim prehrávania, spárovanie a pod.

Na portáli Kickstarter beží kampaň na financovanie výroby slúchadiel Conduit Sports. Prispievatelia ich môžu získať už za 76 dolárov. Cieľová suma 50 000 dolárov bola už prekročená, na konte je viac ako 93 000 dolárov. Dodávky by sa mali začať v novembri.

 Zdroj: Newatlas

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
sluchadla Conduit Sports

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať