SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Nový animačný nástroj dokáže pomocou AI rozpohybovat statickú fotografiu

Technológie
0

Spoločnosť Runway, zaoberajúca sa výskumom umelej inteligencie (AI), nedávno predstavila druhú generáciu svojho nástroja Motion Brush, ktorý pomáha animovať obrázky generované AI, napríklad obrázky vytvorené v Midjourney. Jednoduchý nástroj na animáciu obrázkov pôsobí ako kúzlo. Video, ktoré zverejnil nadšenec AI Rory Flynn, ukazuje nový nástroj v akcii. Motion Brush oživuje statické obrázky, ako sú napríklad kamióny jazdiace po poľnej ceste či zábery z prírody, rozhýbe ľudí aj zvieratá, lístie vo vetre.

Spoločnosť Runway predviedla aj príklady vytvárania vodopádov, plávania rýb v nádrži, animácie ohňa či dymu z horiacej cigarety. Motion Brush funguje tak, že do služby nahráte obrázok. Vyberiete možnosť Start with Image (Začať s obrázkom) a potom zvolíte nástroj Motion Brush. Následne pomocou neho zvýrazníte oblasť obrázka, ktorú chcete animovať. Potom potvrdíte vodorovné, zvislé a ovládacie prvky blízkosti v spodnej časti obrazovky a stlačíte Save (Uložiť).

Po uložení môžete vygenerovať video výberom tlačidla Extend 4s (Predĺžiť na 4s). Ak ešte raz kliknete na toto tlačidlo, predĺžite video až na 16 sekúnd. Vygenerované videá sú k dispozícii na stiahnutie, zdieľanie a použitie v iných editoroch. Ak použijete Motion Brush spolu s funkciou Camera Controls, môžete nastaviť, aby sa časti obrazu pohybovali, zatiaľ čo sa súčasne kamera vzďaľuje alebo približuje.

Medzi ďalšie aktualizované funkcie patria predvoľby štýlu Gen-2 Style Presets, ktoré vám umožňujú pridať obsahu štýl bez príkazov. V službe budete mať prístup k rôznym funkciám a limitom v závislosti od vašej cenovej úrovne, ktorá zahŕňa základnú, štandardnú, profesionálnu, neobmedzenú alebo podnikovú. Momentálne je nástroj Motion Brush v beta verzii, vďaka čomu je dostupný pre všetkých členov služby Runway. Registrácia na Runway je bezplatná a ako možnosti registrácie môžete použiť Google alebo Apple konto.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať