Nový domáci robot Samsungu dokáže naplniť umývačku riadom

0

Samsung predstavil na CES 2021 niekoľko robotických pomocníkov. Jeden z nich sa čoskoro dostane do predaja. Jetbot 90 AI+ je inteligentný vysávač s kamerami a technológiou LIDAR na upratovanie domácnosti. Bot Care, ktorý je zatiaľ vo vývoji, je zasa navrhnutý tak, aby fungoval ako „robotický asistent a spoločník“.

A napokon pozoruhodný Bot Handy dokáže nalievať víno do pohára. Mohol by fungovať ako asistent v domácnosti a pomôcť pri domácich prácach. Používa umelú inteligenciu na rozpoznávanie a vyberanie predmetov rôznych veľkostí, tvarov a hmotnosti a dokáže rozoznať rozdielne materiálne zloženie rozličných predmetov. Tieto znalosti umožňujú aplikácii Bot Handy vypočítať správne množstvo sily na uchopenie a premiestnenie predmetov v domácnosti.

Vďaka tomu si poradí aj s relatívne náročnými úlohami, ako je napríklad naloženie špinavého riadu do umývačky. Zatiaľ nevedno, ako blízko je Bot Handy ku komerčnému produktu. V súčasnej podobe je to vysoký a tenký čierno-biely robot s dvoma veľkými digitálnymi očami a jednou rukou, ktorá sa môže otáčať v troch bodoch (v podstate rameno, lakeť a zápästie) a na konci má ruku na uchopovanie. Môže sa posúvať po miestnosti na rolovacej základni, otáčať sa zo strany na stranu a dvíhať sa nahor, aby dosiahol vyššie.

Zdroj: cnet.comtheverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať