SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Nový terénny karavan dokáže nabiť aj váš elektromobil

Technológie
0

Kempovať už môžete aj s elektromobilom. Pre tých, ktorí chcú byť v kontakte s prírodou, ale majú obavy o dostupnosť nabíjania, má spoločnosť Campworks riešenie. Jej redizajnovaný model Campworks NS-1 je solárne poháňaný obytný automobil (karavan), ktorý dokáže ukladať energiu a využívať ju na napájanie vášho elektrického vozidla (EV) alebo akéhokoľvek iného elektrického zariadenia. 

Spoločnosť vyrába 100 % batériové karavany navrhnuté tak, aby boli funkčné a odolné, schopné zvládnuť akýkoľvek terén. Počas pandémie sa v roku 2021 prvé prototypy NS-1 dostali do ulíc (aj mimo ciest). Tím vytvoril 13 rôznych prototypov, aby zistil, ako možno najlepšie skladovať energiu a dodávať ju. Z týchto prototypov Campworks vytvoril zlepšenú verziu obytného prívesu NS-1 EV, ktorá funguje ako mobilná elektrická sieť.

Campworks NS-1 je oveľa viac než len karavan. Je skonštruovaný pre tých, ktorí chcú mať vlastnú energiu kdekoľvek so sebou, a tak je obzvlášť cenný pre vodičov EV pretože disponuje batériou s kapacitou až 11 000 Wh. NS-1 môžete zapojiť do akejkoľvek zásuvky. A čo je ešte dôležitejšie, karavan môže nabíjať vaše EV pomocou nabíjacieho vstupu J1772 EV. Podľa Campworks nebol nikdy vyrobený žiadny OEM obytný automobil alebo príves s elektrickým výstupom 9000 W/240 V. Karavany Campworks NS-1 EV budú stáť 65 000 USD. Spoločnosť predpokladá začiatok výroby v novembri a dodávky už na Vianoce.

Zdroj: electrek.co.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať