SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Nový typ anódy umožní aby si batérie elektromobilov uchovali o 50% viac energie

Technológie
0

Spoločnosť Group14 Technologies z Woodinville v štáte Washington ponúka vlastnú verziu kremíkovej anódy. Anóda SCC55 je silikónovo-uhlíková elektróda, ktorá má nahradiť grafitovú. „Naši zákazníci, ktorí používajú náš materiál, dokážu dosiahnuť, aby ich batérie uchovali až o 50 % viac energie a boli schopné nabiť sa už za 10 minút,“ povedal spoluzakladateľ Group14 Rick Costantino. Spravodajská stanica NBC King 5 News uvádza, že SCC55 budú v elektrických vozidlách Porsche už tento rok.

Group14 nie je zďaleka jedinou spoločnosťou, ktorá investuje do kremíkových batérií. Panasonic a Sila so sídlom v Kalifornii spolupracujú na vybavení energetických zdrojov tohto technologického gigantu silikónovými anódami. Kremík je druhý najrozšírenejší prvok v zemskej kôre. Anóda SCC55 je určená pre polovodičové batérie, teda napájacie zdroje s pevným elektrolytom.

V batérii sa lítiové ióny pohybujú medzi anódou a katódou počas procesu nabíjania/vybíjania cez elektrolyt, ktorým môže byť aj kvapalina. Odborníci v spoločnosti Samsung však poznamenávajú, že pevný typ má väčšiu úložnú kapacitu a je vo všeobecnosti bezpečnejší. SCC55 je jedinečná vďaka svojmu uhlíkovému lešeniu, ktoré podľa jeho výrobcov pomáha kremíku udržať si jeho „ideálnu formu“.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať