SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Patentovaný proces vyrába biopalivo z mikrorias len pomocou slnečného svetla a oxidu uhličitého

Technológie
1

Startup Viridos, ktorý sa zameriava na premenu mikrorias na biopalivo, nedávno získal značnú investíciu od zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa. Spoločnosť dúfa, že jej produkty môžu byť nakoniec dostatočne energeticky bohaté na pohon lietadiel a morských lodí. Viridos vyvinul patentovaný proces, ktorý spája slnečné svetlo a oxid uhličitý za vzniku mikrorias, ktoré sa potom premieňajú na biopalivo.

To dáva spoločnosti výhodu oproti iným výrobcom biopalív, ktorí sa spoliehajú na etanol z kukurice a sójovú bionaftu, pričom využívajú potravinárske plodiny. Viridos môže jednoducho vytvárať svoj vlastný materiál s minimom sladkej vody a bez potreby poľnohospodárskej pôdy. 

Letecká doprava predstavuje 2,5 % všetkého globálneho znečistenia ohrievajúceho planétu. Pre miliardárov, ktorí vlastnia flotilu súkromných lietadiel, je množstvo uhlíkového znečistenia na jednotlivca exponenciálne vyššie. V roku 2023 vlastnil Gates najmenej tri lietadlá, dva vrtuľníky a obojživelné vrtuľové lietadlo.

V roku 2022 údajne podnikol 392 letov súkromnými lietadlami, v priemere viac ako jeden za deň. Preto investuje do spoločností zaoberajúcich sa čistou energiou, ako je Viridos. V každom prípade by bola vítaný vývoj životaschopnej a ekologickej alternatívy k znečisťujúcim palivám, ktoré sa v súčasnosti používajú v lietadlách. 

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

CO2 reakcia na: Patentovaný proces vyrába biopalivo z mikrorias len pomocou slnečného svetla a oxidu uhličitého

23.2.2024 07:02
No to ale bude problem, ked vsetci chcu mat neutralu vyrobu, teda bude problem ziskat CO2 :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať