SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

O to, čo na Pohode milujeme, sme sa opäť radi podelili. Pohodové „giga zážitky“ vytvorili nové rekordy

Tlačové správy
0

Dvadsiaty druhý ročník festivalu Pohoda odštartoval festivalové leto 2018. Aj tento rok platilo, že čo sa stalo na Pohode, nezostalo na Pohode. Festivalovú náladu, emócie počas koncertov a „giga zážitky“, ktoré Orange návštevníkom nadeľoval počas celého festivalu, nezostali len v areáli trenčianskeho letiska. Návštevníci ich výdatne zdieľali s celým „internetovým“ svetom i so svojimi priateľmi. Vytvorili tak aj tento rok nové rekordy.

  • na festivale sa prostredníctvom pevného, Wi-Fi a mobilného pripojenia prenieslo celkovo 8 156 GB dát
  • v porovnaní s minulým rokom narástol objem prenesených dát o 46,5 %, pričom prenos dát v 4G sieti vzrástol o 112 %
  • návštevníci festivalu sa tento rok chceli aj viac počuť – spolu pretelefonovali 520 475 hovorov, čo je o 16 % viac ako počas minulého ročníka Pohody
  • užitočnú festivalovú aplikáciu Pohoda 2018 powered by Orange, ktorá návštevníkom uľahčila orientáciu na festivale a spojila ich s aktuálnym dianím, si stiahlo a aktívne využívalo viac ako 22 290 ľudí
  • celkovo bolo na Pohode nabitých 8 477 zariadení; návštevníci mali k dispozícii okrem prenosných nabíjačiek aj 300 zásuviek na samoobslužné nabíjanie a 825 zásuviek v asistovaných nabíjačkárňach
  • live streaming Vítania slnka odvysielaný ešte pred začiatkom festivalu na facebookovom profile Orangeu sledovalo medzi 5. a 6. hodinou ráno 22 151 fanúšikov a do súťaže o vstupenky na Pohodu sa zapojilo 2 646 z nich
  • v areáli festivalu Orange použil viac ako 2 kilometre metalického kábla, 1,2 kilometra optickej kabeláže; 34 Wi-Fi prístupových bodov a 12 smerových antén zabezpečilo kvalitné internetové Wi-Fi pripojenie
  • pokrytie 2G, 3G a 4G sieťou zabezpečovali 3 mobilné BTS stanice pripojené k sieti Orange
  • do špeciálnej zbernej nádoby návštevníci odovzdali spolu 659 nepotrebných mobilných telefónov určených na ekologickú likvidáciu

Orange ako hlavný partner festivalu Pohoda už siedmy rok poskytoval na Pohode návštevníkom, organizátorom i účinkujúcim technologické zabezpečenie, kvalitné pokrytie, servis a zónu plnú zábavy i praktických služieb. „Našou primárnou ambíciou je v areáli letiska vytvoriť každému návštevníkovi, organizátorom a umelcom maximálny komfort vo využívaní komunikačných technológií a také používateľské podmienky, na aké sú zvyknutí aj v bežné dni. Pohoda je naozaj o zážitkoch a atmosfére, preto je podľa nás podstatné, aby sa ľudia sústredili na ne a neriešili žiadne obmedzenia. Aj tento rok sa potvrdil narastajúci trend zdieľania festivalových zážitkov a tešíme sa, že vďaka Wi-Fi pokrytiu areálu, 4G sieti a samotným návštevníkom sa atmosféru Pohody podarilo opäť preniesť aj za jeho brány," povedala Natália Kunická, Brand Activation Manager Orangeu.

Na festivale Pohoda 2018 sa tento rok prenieslo prostredníctvom mobilnej, pevnej a Wi-Fi siete dokopy 8 156 GB dát. Návštevníci tak presurfovali o 46,5 % viac dát ako vlani, pričom len objem prenesených dát v mobilnej 4G sieti narástol oproti minulému roku až o 112 %. Prostredníctvom free Wi-Fi návštevníci preniesli 3 268 GB dát. Oproti minulému roku narástol aj počet uskutočnených hovorov na festivale, za všetky dni ich bolo spolu 520 475, pričom prostredníctvom 4G siete sa uskutočnilo 37 409 z nich.

Rekordné čísla prenesených dát a hovorov opäť potvrdili, že návštevníci festivalu chcú svoje jedinečné festivalové momenty zdieľať a mobil už niekoľko rokov patrí do povinnej festivalovej výbavy. Na „postovanie“ svojich zážitkov na sociálne siete a zdieľanie emócií s inými ľuďmi aj tento rok dobre poslúžil špeciálny pohodový „giga“ benefit pre zákazníkov Orangeu – 1 GB mobilných dát zadarmo. Na Pohode ho využilo 8 488 návštevníkov, čo je o 2 611 aktivácií viac ako minulý rok.

Neboli to len zimomriavky z koncertov, ale aj Giga zážitky v Orange zóne, ktoré zaplavili sociálne siete. Čo všetko sa tam dialo dokumentuje toto video. Do súťaže na facebookovom profile Orangeu sa o obrovský Giga stan zapojilo viac ako 2 630 fanúšikov a o vstupenky na festival 2 646 fanúšikov. Kultové festivalové Vítanie slnka v predpremiére – ešte v jednu májovú nedeľu – si na facebookovom profile Orangeu za sprievodu kapely Polemic pozrelo medzi 5. a 6. hodinou ráno neuveriteľných 22 151 fanúšikov.

Aj interaktívna festivalová aplikácia Pohoda 2018 powered by Orange, ktorá návštevníkov informovala o aktuálnom dianí, zaznamenala rekordný počet stiahnutí. Do svojho zariadenia si ju nainštalovalo 22 290 návštevníkov festivalu, čo predstavuje 20-percentný nárast oproti minulému roku. Toto číslo predstavuje aktívnych používateľov čo znamená, že aplikáciu si nielen stiahli, ale aj aktívne využili viac ako dve tretiny ľudí na festivale.

Veľmi užitočnou službou na festivale sú už tradične nabíjačkárne – samoobslužné i asistované. Dokopy sa v nabíjačkárňach Orangeu nabilo 8 477 zariadení, z toho 887 bolo prenosných powerbankov. Tento rok mali návštevníci Orange zóny k dispozícii 300 zásuviek a USB konektorov na samoobslužné nabíjanie, 525 zásuviek bolo v asistovanej nabíjačkárni v Orange zóne a po 150 zásuviek v dvoch nabíjačkárňach v stanových mestečkách.

Orange zóna okrem štandardných služieb dobíjania a pomoci s nastavením zariadení od Orange expertov zastrešila aj priestor pre relax a zábavu. Prenosy zápasov Majstrovstiev sveta vo futbale si prišlo pozrieť cca 1 400 futbalových fanúšikov a dvojpodlažná zóna dokázala pred slnkom ukryť naraz až 800 návštevníkov. Inštalácia a stavba tohtoročnej Orange zóny trvala 120 hodín, pričom len jej lešenie stavalo 12 stavbárov.

Nadácia Orange priniesla svoj diskusný program v Optimistane už po piatykrát. Okrem divadelných predstavení boli pre návštevníkov pripravené diskusie na aktuálne celospoločenské témy ale aj dlhodobo „otvorené“ otázky v oblasti vzdelávania, inklúzie, využívania moderných technológií či prednášky o ekologických trendoch a možnostiach podieľať sa na lepšom a slušnejšom Slovensku. Celý program bol vystavaný interaktívne a prostredníctvom aplikácie položili návštevníci diskutujúcim hosťom 113 otázok.

A ekologický prístup priniesol tento rok Orange na Pohodu nie len v diskusnej rovine. Svoju dlhodobú iniciatívu „Staré mobily sa vracajú“ presunul z predajní aj na trenčianske letisko a vyzval návštevníkov, aby na festival priniesli svoje už nepotrebné mobily. Cieľom tejto aktivity je ich ekologická likvidácia, ktorá je vždy prepojená aj s finančnou podporou niektorej neziskovej organizácie. Návštevníci priniesli na Pohodu 659 nepotrebných mobilov, pričom jeden návštevník obohatil zbierku neuveriteľnými 29 kusmi. Za každý prinesený mobil na Pohodu Orange prispel sumou 50 centov občianskemu združeniu Návrat.  

Zobrazit Galériu

Orange Slovensko, a. s.

Všetky autorove články
Orange mobil smartfon dáta foto video 4G siet zabava Wi-Fi Facebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať