SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

OKI C650 – kompaktná farebná LED tlačiareň

0

Tlačiareň OKI C650 je určená pre malé kancelárie, rôzne prevádzky, alebo pracovné skupiny vo veľkých firmách. Je kompaktná, pohodlne sa vojde prakticky kamkoľvek a vďaka malej výške aj na pracovný stôl pod policou. Tlačí obojstranne, farebne rýchlosťou 35 strán za minútu na médiá s gramážou od 60 do 256 g/m² s rozmermi od B8 (62 × 88 mm) až po 216 × 1321 mm. Prvá strana farebne aj čiernobielo je vytlačená už za 6,5 sekundy.

Tlačiareň využíva úspornú digitálnu LED technológiu a poradí si so širokou škálou podkladov, od kancelárskych dokumentov až po marketingové a propagačné materiály a banery až do dĺžky 1321. Tlačiareň je konštruovaná tak, všetky prevádzkové aj servisné úkony je možné vykonávať z prednej strany zariadenia, čo ešte viac výrazne znižuje potrebu priestoru pre obsluhu. Po stranách stačí nechať 2 cm miesta na prúdenie vzduchu. Hmotnosť 25 kg aj bez rozoberania prezradí, že namiesto plastov boli v konštrukcii použité odolné a trvanlivé materiály, čo zaručuje bezporuchovú prevádzku a dlhú životnosť.

Výhodou LED technológie je, že tlačiareň má menej pohyblivých súčiastok než laserová, čo v praxi znamená menšie opotrebenie a vyššiu spoľahlivosť. Recenzovaný model podporuje aj automatickú obojstrannú tlač, takže nie je problém úsporne a zároveň pohodlne tlačiť nielen mnohostranové dokumenty, ale aj rôzne propagačné brožúrky. Odporúčaný pracovný cyklus je do 8-tisíc strán mesačne. Na úspore energie sa okrem LED technológie podieľa aj inovovaná jednotka na natavovanie, ktorá sa rýchlo ohreje a umožní tlač už za 6,5 sekundy po zapnutí

Detail ovládacieho panelu

Zabudovaný zásobník má kapacitu 250 listov papiera A4. Maximálna kapacita papiera s prídavnými zásobníkmi je 1 940 hárkov, výška zostavy v takom prípade dosahuje 81 cm. Neštandardné formáty papiera vrátane bannerov sa vkladajú do podávača, ktorý sa v prípade potreby vyklopí z prednej steny. Hlavne pri vkladaní papiera na tlač dlhých bannerov oceníte mechanizmus, ktorý fixuje založený koniec, takže zvyšok papierového pása môže voľne visieť Bannery môžu mať výšku o niečo vyššiu, než je kratšia strana formátu A4, konkrétne 216 mm. Možnosť tlače bannerov využijú firmy na operatívne propagačné akcie, upozornenia na zľavy, popisy regálov a podobne. Ja som si vytlačil niekoľko bannerov s rozmermi 90 x 21 cm s rôznymi popismi, ktoré budem využívať ako súčasť pozadia snímanej scény pri nakrúcaní videí.

Tlačiareň OKI C650 môže byť pripojená ako sieťová tlačiareň, alebo k niektorému počítaču cez USB. Samozrejmosťou je aj jednoduchá tlač z mobilných zariadení, pretože tento model podporuje inicializáciu bezdrôtového pripojenia pomocou NFC a technológie Apple AirPrint, či služby Google Cloud Print 2.0. Je podporovaná tlač z operačných systémov Windows, macOS, OS X, iOS, Android, Chrome OS a Linux. Vzhľadom na GDPR a interné pravidlá vo firmách používatelia ocenia profesionálne funkcie zabezpečenia.

Tonerové kazety

Uvedenie do prevádzky, a pripojenie sa k tlačiarni zvládne aj začiatočník, stačí z webu výrobcu stiahnuť ovládače. Môžete tlačiť aj bez aplikácie na tlač, vtedy sú však podporované len základné funkcie a napríklad gramáž papiera vkladaného do druhého zásobníka  bolo treba nastaviť priamo na tlačiarni pomocou menu. 

Dobrý prístup k valcom a zapekacej jednotke

Kapacity štandardných tonerových náplní vystačia na vytlačenie 7 000 strán čiernobielo, alebo 6000 strán farebne. Veľkokapacitné kazety umožňujú vytlačiť až 10 000 strán. Životnosť pásovej aj zapekacej jednotky je 60 000 strán. Obrazové valce majú životnosť 50 000 strán.

Verdikt: Kompaktná farebná tlačiareň pre malé firmy a pracovné skupiny rýchlo a obojstranne tlačí veľké objemy dokumentov v profesionálnej kvalite

Technické parametre: Max. rozlíšenie tlače 1200 x 1200 ppi; Kapacita zásobníku: 250 listov A4; Rýchlosť tlače  35 strán farebne aj čiernobielo; Spotreba: maximálna 1 150W, priemerná 840 W, pohotovostný režim 20 W, úsporný mód 14 W, spánok 1,1 W; Rozmery: 395 × 430 × 290 mm, hmotnosť 24,6 kg Cena 901 eur.

+ variabilita tlače vrátane bannerov, jednoduchá výmena tonerov, robustnosť

-  nič podstatné,

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
OKI C650 LED tlačiareň

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať