CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

ORION predstavuje jedinečný koncept čokoládového štúdia

Tlačové správy
0

ORION – tradičná domáca značka čokolád a čokoládových cukroviniek predávaných na Slovensku a Českej republike - sa narodila pred 120 rokmi. Kvalitná čokoláda spätá s detstvom sa dodnes vyrába v Česku. V bratislavskej kaviarni Urban Space Gorila sa na tri dni otvorí Čokoládové štúdio ORION, v ktorom budú môcť návštevníci ochutnať nielen novú receptúru, ale tiež sa inšpirovať históriou značky v modernom poňatí. Na kreatívnych workshopoch si potom vytvoria vlastnú čokoládovú dobrotu.

Návštevníkom Čokoládového štúdia predstavujeme vysokokvalitnú čokoládu ORION. Tá je vyrobená z udržateľne získaných a lokálnych ingrediencií. Až 80 % mlieka pochádza od českých a slovenských výrobcov. Kakao z Pobrežia slonoviny je certifikované v systéme UTZ,“ uvádza Stanka Růžičková, manažérka projektu Čokoládového Štúdia ORION.

Značka ORION je už viac než 120 rokov spätá s našou krajinou. Dodnes sa vyrába v susednej Českej republike v továrni Zora v Olomouci, kde pod rukami čokoládových majstrov vzniká celé portfólio tabuľkových čokolád i tyčiniek. So značkou sa spájajú významné osobnosti. Jednou z nich je i tvorca hviezdy v logu – prvorepublikový maliar Zdeněk Rykr. Na Rykrov odkaz značka teraz moderným spôsobom nadväzuje novým konceptom Čokoládového štúdia.

Tradičná značka ORION expandovala nedávno do prémiového segmentu s novou Majstrovskou edíciou horkých čokolád so 68 % kakaa. Nová horká receptúra je špecifická svojou veľmi intenzívnou, ale vyváženou chuťou a jemnou konzistenciou.

Od 24. do 26. apríla otvorí Čokoládové štúdio v kaviarni Urban Space Gorila. Návštevníci si budú môcť vytvoriť čokoládu podľa vlastného priania, ochutnať hutnú horúcu čokoládu, alebo si domov kúpiť čokoládu na váhu. Sprievodcom po čokoládovom svete im bude čokolatiér Martin Pokorný.

Novinkou v Čokoládovom štúdiu sú workshopy, kde si môžu účastníci vytvoriť vlastné kreácie z lahodnej čokolády. Tá poslúži ako unikátny darček, rovnako ako jedna z troch noviniek Majstrovskej edície ORION – Horká čokoláda, Horká čokoláda s jahodami a štipkou soli a Horká s marhuľami a štipkou čili.

120 rokov s nami
Čokolády ORION majú veľmi bohatú históriu, ktorá sa začala už v roku 1891 so vznikom dielne na turecký med v pražských Královských Vinohradoch. Manželia Maršnerovci si tu založili živnosť na výrobu orientálnych cukroviniek, ktorú neskôr presťahovali do novej továrne na Korunnej triede, kde sa začalo dlhodobé budovanie neskoršej továrne ORION. V roku 1896 tu začali výrobu čokolády, ktorej obľúbenosť na začiatku 20. storočia značne rástla. O niekoľko rokov neskôr František Maršner zaregistroval značku ORION pre čokoládu unikátnej kvality. Klasická štvorcípa hviezda, ktorá je tradičným logom čokolády ORION, sa prvýkrát objavila v roku 1924 a jej autorom je Zdeněk Rykr, ktorý v priebehu dvoch desaťročí vytvoril dizajn stoviek obalov a reklamných plagátov.

V roku 1951 sa výroba čokolády ORION presunula do Modřanskej továrne RUPA. Celé polstoročie sa v modřanských uliciach šírila vôňa čokolády, kým sa značka sťahovala druhýkrát. V roku 1994 sa čokoládová výroba z Modřan presťahovala do olomouckej Zory, kde našla svoj domov i Rykrova štvorcípa hviezda.

Supreme

Všetky autorove články
ORION

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať