NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

On Robot, OptoForce a Perception Robotics sa spájajú do jednej spoločnosti: OnRobot

Tlačové správy
0

Enrico Krog Iversen, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Universal Robots, a Danish Growth Fund oznámili spojenie troch inovatívnych firiem zaoberajúcich sa výrobou koncových nástrojov pre robotické ramená. Cieľom tohto spojenia je uľahčiť budúci rast v odbore kolaboratívnej robotiky, teda trhu, ktorého hodnota v roku 2025 je odhadovaná na 8,5 miliardy dolárov.

Nový podnik vznikol spojením americkej firmy Perception Robotics, maďarskej OptoForce a dánskej  On Robot a spoločne vytvárajú novú spoločnosť OnRobot, ktorej cieľom sú inovácie a jednoduché používanie koncových nástrojov. Sídlo novej spoločnosti OnRobot pod vedením Enrica Krog Iversena bude v Dánsku a jej tri entity budú aj naďalej pokračovať vo svojich individuálnych operáciách a rozvoji. Popri tom bude mať globálna sieť distribútorov spoločnosti OnRobot prístup k lokálnej predajnej podpore, technickej asistencii a k produktovému školeniu prostredníctvom regionálnych pobočiek spoločnosti v Nemecku, Číne, USA, Malajzii, Maďarsku a v priebehu roka 2018 i v ďalších destináciách.

„Našim cieľom je vytvoriť vedúcu globálnu organizáciu vo vývoji a výrobe koncových nástrojov pre robotické ramená. Očakávame, že vďaka ďalším akvizíciám a spolupráci dosiahneme za niekoľko rokov obrat presahujúci sto miliónov dolárov,“ uvádza Enrico Krog Iversen a pokračuje: „Bezpečné, ekonomicky efektívne a univerzálne coboty (kolaboratívne roboty) sú využívané stále častejšie, pretože ponúkajú sofistikované a intuitívne programovanie, ktoré umožňuje ich jednoduché a všestranné využitie. Jednoducho integrovateľné vybavenie robotických ramien, ako sú uchopovače či senzory, sa stáva kľúčovým prvkom na adaptáciu týchto výkonných automatizačných produktov v širokom spektre aplikácií.“

V roku 2015 Enrico Krog Iversen a Dánsky rastový fond predali dánskeho tvorcu kolaboratívnych robotov Universal Robots americkej firme Teradyne za 285 miliónov dolárov. Prostredníctvom ich nového podniku teraz obaja investori posilňujú globálnu pozíciu Dánska v odbore robotiky.

„Dánsko v nedávnom čase uspelo v role globálneho centra robotických technológií. Firma Universal Robots bola priekopníkom a od toho času vznikal rad silných a inovatívnych podnikov s koreňmi v dánskom Odense. Nová spoločnosť OnRobot má potenciál stať sa nielen vedúcim svetovým hráčom, ale tiež katalyzátorom ďalšieho rozvoja dánskeho robotického sektoru. S radosťou podporujeme tento trend prostredníctvom našich investícií a vítame firmy a investorov z celého sveta, ktorí sa k nám chcú pripojiť,“ hovorí Christian Motzfeldt, generálny riaditeľ Dánskeho rastového fondu.

Kolaboratívne roboty, ktoré bezpečne spolupracujú s človekom v aplikáciách, ako je balenie, testovanie kvality, manipulácia s materiálmi, obsluha strojov, montáž a zváranie, v súčasnosti predstavujú podľa Medzinárodnej federácie robotiky 3 % celosvetových predajov robotov, ale očakáva sa, že do roku 2025 sa budú na trhu podieľať 34 % z celkových 25 miliárd dolárov.

„Tento rast bude určite závisieť na rozšírení cobotov do viacerých aplikácií,“ dodáva Iversen. „Ich nízke nároky na priestor a schopnosť bezpečnej práce v blízkosti ľudí z nich robí ideálne riešenie pre malých a stredných výrobcov, ktorí chcú konkurovať aj na globálnom trhu. Coboty sú taktiež stále častejšie využívané tými najväčšími výrobcami, ako sú automotive firmy, kde prebiehajú procesy, ktoré nie je možné automatizovať s využitím tradičných priemyselných robotov. Ako sa rozširuje pole pôsobnosti cobotov, rastie potreba nových nástrojov, ktoré je možné jednoducho a rýchlo integrovať do užívateľského rozhrania cobotov. Nová spoločnosť OnRobot rozvíja súčasný trend v odbore automatizácie. Vďaka jedinečným schopnostiam týchto technológií pod jednou strechou novej firmy a vedenej najväčšími talentmi v robotickom priemysle sa dosiahne aj ich ešte jednoduchšia implementácia a programovanie.“

Spoločnosti, ktoré vzájomne spája synergia, jednoduché nasadenie a vízia
Tri firmy, ktoré budú tvoriť novú spoločnosť OnRobot, boli zvolené z dôvodu ich synergicky pracujúcich technológií robotických ramien, schopnosti tieto technológie jednoducho integrovať a zaistiť tak lepšiu podporu aj vďaka ich dlhodobej vízii a schopnostiam zakladateľov každej z týchto firiem.

  • Spoločnosť On Robot, založená v roku 2015, vyrába elektrické plug-and-play uchopovače - RG2 a RG6 - ktoré sú upevňované priamo na robotické rameno, sú vysoko flexibilné a sú dostatočne jednoduché, aby mohli byť programované a ovládané z rovnakého rozhrania ako cobot, bez potreby profesionálnych programátorov.
  • Spoločnosť OptoForce, založená v roku 2012, vyrába silové/torzné senzory, ktoré priemyselným robotom poskytujú vnímanie hmatu, takže môžu plniť úlohy s rovnakou zručnosťou ako ľudská ruka.
  • Spoločnosť Perception Robotics, založená v roku 2012 so sídlom v Los Angeles, vyvíja „bio“ uchopovače s dotykovými gumovými senzormi („kožou“), ktoré robotom poskytujú hmatové zmysly a uchopovače určené na manipuláciu s veľkými, plochými objektmi. Ich produkty prídu na trh tohto roku.

Na júnovom veľtrhu Automatica spoločnosť OnRobot predstaví svoje prvé plne integrované produkty s kombinovaným užívateľským rozhraním, ktoré zjednodušujú ako vývoj, tak používanie cobotov.

Zobrazit Galériu

Myr Communication

Všetky autorove články
robot stroj IT biznis tech smart

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať