Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Osobné poskytovanie IT podpory sa vďaka inteligentnej automatizácii stane minulosťou

Spoločenské dopady
0

Podľa štúdie výskumnej a konzultačnej firmy Forrester bude 21 % informačných pracovníkov vo svete pracovať do konca roka 2021 väčšinu času alebo po celý čas z domu a vývoj inteligentnej automatizácie sa posunie dopredu tak, že umožní uspokojovať potreby väčšieho počtu zamestnancov pracujúcich na diaľku.

Inými slovami, lockdown prinútil firmy prehodnotiť, či si podporné činnosti vyžadujú fyzickú kanceláriu či priestor, alebo môžu profesionáli podporovať ľudí pracujúcich z domu virtuálne. Forrester uviedol, že trikrát toľko informačných pracovníkov bude pracovať z domu väčšinu času alebo stále, zatiaľ čo mnoho spoločností zavedie hybridné modely, pri ktorých pracovníci budú chodiť do kancelárie menej často.

V dôsledku pandémie budú nové formy automatizácie do roku 2022 priamo alebo nepriamo poskytovať podporu pre každého štvrtého vzdialeného pracovníka. Podpora pre pracovníkov oddelenia ľudských zdrojov bude skôr nepriama. Inteligentná automatizácia môže riešiť otázky týkajúce sa zamestnaneckých výhod, takisto podporovať prácu s dokumentmi, ako aj služby zákazníkom.

Zdroj: uk.finance.yahoo.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať