SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Philips 34E1C5600HE/00: Ultraširokouhlý monitor na prácu aj na doma

0

Ultraširokouhlé monitory sa začínajú stávať na trhu čoraz bežnejšími, pretože dopyt po väčších displejoch stále rastie, ale zároveň klesá potreba viacerých monitorov. Najbežnejšie sú dnes 27 a 32" modely s rozlíšením 2K, respektíve 4K, ale rozmery monitorov sa neustále zväčšujú. Hráčske špe­ciály dnes siahajú až do 65", stále však existujú otázky týkajúce sa ultraširokouhlých monitorov, konkrétne ich výhod a rozdielov oproti bežným monitorom.

Ultraširokouhlé 34" monitory majú v súčasnosti štandardizované rozlíšenie 2560 × 1080 alebo 3440 × 1440 bodov pri pomere strán 21:9 alebo 5120 × 1440 pri pomere strán 32:9. Žiaľ, v oboch prípadoch, aj keď je plocha displeja veľká, pre tvorcov videa je tu problém, že si nedokážete pozrieť 4K video v natívnom rozlíšení. To sa však dá vyriešiť zvláštnym náhľadovým monitorom.

Philips 34E1C5600 má jednoduchý funkcionalistický dizajn. Okolo panela je iba tenký rámik, ktorý pomáha maximalizovať priestor na obrazovke a pôsobí elegantným dojmom. Spodná lišta je širšia, nachádza sa tu charakteristické logo Philips a v pravom dolnom rohu malé bielo svetlo, ktoré indikuje, či je displej zapnutý alebo vypnutý. Zadná strana monitora neponúka veľa zaujímavého, azda okrem textúrového čierneho povrchu, ktorý pokrýva celý plastový panel. Stojan sa veľmi ľahko pripája k monitoru a môže sa odstrániť jedným stlačením tlačidla. Aj stojan je jednoduchý, ale veľmi robustný a pevný, čo je potrebné na stabilné udržanie takého širokého monitora. Jedinou výhradou je, že neumožňuje otáčanie.

Monitor používa 34" panel VA LCD s podsvietením W-LED, antireflexným povrchom a zakrivením 1500R. Displej s pracovnou frekvenciou 100 Hz má rozlíšenie 3440 × 1440 bodov. Jedna z výrazných vlastností tohto monitora je zabudovaná webová kamera umiestnená navrchu displeja. Má rozlíšenie 5 Mpx, čo postačuje na videohovory s rodinou, priateľmi alebo kolegami prostredníctvom aplikácií ako Zoom a Teams.

Kamera je integrovaná so systémom Windows Hello, čo vám umožňuje prihlásiť sa do počítača rozpoznávaním tváre. Ide o jednu z najbezpečnejších metód na prihlásenie sa do počítača, čo je skvelé pre používateľov, ktorí sa obávajú bezpečnosti a hesiel. Aby kamera fungovala, musí byť monitor pripojený k PC cez USB-C. Pripojenie cez USB-C tu však nie je iba pre kameru. Ak ste typ používateľa, ktorý si počas cestovania rád užíva výhody notebooku a potom sa vracia domov k širokouhlému displeju, tento monitor bude pre vás ideálny. Cez port USB-C môžete váš notebook napájať/nabíjať a zároveň zabezpečuje kompletný prenos signálu pre monitor aj kameru. Napájanie má výkon 65 W. Okrem toho integrovaný USB hub umožňuje pripojiť klávesnicu, myš a iné periférie. K dispozícii je aj ďalšia konektivita. USB hub disponuje štyrmi portmi USB 3.2 gen. 1 s možnosťou rýchleho nabíjania. Na pripojenie displeja tu je HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2. Monitor má obnovovaciu frekvenciu 100 Hz, ktorá zabezpečuje plynulejšie zobrazenie s menšou únavou očí a prispieva aj k lepšiemu zážitku pri hraní. Menu monitora je jednoduché a prehľadné a poskytuje široké možnosti konfigurácie. Ovláda sa 5-smerovým joystickom vpravo vzadu.

Monitor poskytuje pekný, vyvážený obraz s dobre nastavenými farbami priamo z krabice. Svietivosť dosahuje až 370 nitov, farebný gamut však má svoje maximum na 105 % sRGB. Vzhľadom na zameranie na firemné a nenáročné domáce využitie však vyhovie. Reproduktory s výkonom 2 × 5 W sú vcelku použiteľné, aj keď zázraky sa od nich očakávať nedajú. Technológia MultiView umožňuje zobrazenie z dvoch zdrojov súčasne. Veľký benefit je kamera s certifikáciou pre Windows Hello.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Svietivosť, výbava, konektivita, pozorovacie uhly, ovládanie)
- Iba štandardný farebný gamut

PARAMETRE:

Displej: 34", rozlíšenie: 3440 × 1440 bodov, pomer strán: 21:9, technológia panela: VA LCD, obnovovacia frekvencia: 48 – 100 Hz, latencia GTG: 4 ms, kontrast: 3000:1 (statický), jas: 300 nitov statický, pripojenie: DisplayPort 1.2, HDMI 2.1, 3,5 mm výstup jack na slúchadlá, 4× USB 3.2 gen. 1 USB hub, USB-C (režim DP Alt, video, dáta a Power Delivery), zdroj: interný, rozmery (š × v × h): 808 × 557 ×  281 mm, hmotnosť: 9,29 kg

Cena: 423 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať