SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

PhoneCam: Bezpečnostná kamera, ktorú si pripnete na oblečenie

Bezpečnosť
0

Násilníci niekedy obmedzia svoje agresívne správanie, ak vedia, že sú nahrávaní na video. No ak vytiahnete telefón, aby ste si ich nahrali, môže to situáciu skôr ešte zhoršiť. Kamera PhoneCam má slúžiť ako akási stredná cesta. Vyrobila ju holandská dizajnérska agentúra Slimdesign, je menšia ako zapaľovač cigariet a používateľ ju môže nosiť na viditeľnom mieste na bunde alebo košeli. Obsahuje širokouhlú videokameru s rozlíšením 1080p/30fps, mikrofón a moduly 4G/5G a Wi-Fi.

Ak sa používateľ ocitne v situácii, ktorá by sa mohla ukázať ako nebezpečná, stlačí jediné tlačidlo na PhoneCam. Kamera sa tak prepne do pohotovostného režimu, čo signalizuje kruh LED na zariadení, ktorý svieti na bielo. Predpokladá sa, že to potenciálneho útočníka upozorní na fakt, že je tu kamera. Ak sa situácia ďalej zhoršuje, používateľ stlačí tlačidlo druhýkrát. Tým sa prstenec zmení na červený a kamera PhoneCam začne prenášať záznam na cloudový server, kde sa zaznamená na prípadné použitie na súde alebo políciou.

Okrem toho je vopred určený kontakt v prípade núdze automaticky informovaný prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Tá zobrazuje živý audio/video prenos z kamery PhoneCam, zobrazuje aj polohu používateľa na mape a navyše umožňuje kontaktnej osobe a používateľovi viesť obojsmernú konverzáciu. PhoneCam je už k dispozícii na predobjednanie za cenu 69 USD, klip na bundu stojí ďalších 39 USD. Vyžaduje sa predplatné, ktoré je zadarmo, ak používatelia chcú využívať iba základné funkcie a plánujú posielať nie viac ako 20 minút poplachu mesačne. Ďalšie funkcie sú dostupné za mesačný poplatok od 3,99 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať