SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Moderátorov TV správ nahradia virtuálny avatari vybavení umelou inteligenciou

Spoločenské dopady
2

V roku 2024 sa spúšťa nová globálna spravodajská sieť, v ktorej budú pri čítaní správ ľudia úplne nahradení moderátormi generovanými umelou inteligenciou. Tí už predviedli svoje schopnosti, a vyzerá to tak, že dni moderovania správ ľuďmi sú zrátané. Fotorealistickí AI moderátori Channel 1 prichádzajú s rozličným vzhľadom a rozmermi. Všetci môžu hovoriť viac-menej akýmkoľvek jazykom, pričom evokujú formálnu reč tela, ktorú pozná každý, kto často sleduje správy v televízii. Sú dokonca schopní pokúsiť sa o humor v rámci možností spravodajstva.

Channel 1 poskytne personalizované a lokalizované spravodajstvo, nepoužíva však AI na vytváranie vlastných spravodajských príspevkov. Namiesto toho zhromažďuje správy od ľudí z „dôveryhodných zdrojov“ z celého sveta a potom vám ponúkne prečítané upravené správy, ktoré sa zhrnú do zoznamu podľa vašich osobných tém, ktoré vás zaujímajú, spolu so zábermi a obrázkami z príslušných udalostí. Bude to teda niečo ako osobná televízna stanica. Už to samo osebe by bolo revolučné, ale keď to bude mať na starosti generatívna AI, je k dispozícii aj množstvo ďalších možností.

Bude napríklad možné vytvoriť zábery z udalostí, pri ktorých kamery neboli schopné zachytiť akciu. Všade tam, kde bola umelá inteligencia použitá na doplnenie kontextu alebo na akúkoľvek zmenu existujúcich zdrojov alebo skutočných zobrazení udalostí, bude grafika na obrazovke jasne označovať povahu tejto zmeny. Na kontrole správnosti a zrozumiteľnosti príspevkov sa v každom kroku procesu budú podieľať aj ľudskí redaktori a producenti.

Okrem vytvárania videozáznamov a obrázkov, ktoré dopĺňajú správy, možno AI použiť aj na preklad vyjadrení očitých svedkov do akéhokoľvek jazyka s príslušnými pohybmi pier a zachovaním charakteru hlasu pôvodného hovoriaceho. Channel 1 vyvinul aj jedinečný nový spôsob merania sentimentu a využíva schopnosť svojej AI čítať a analyzovať údaje takmer okamžite. Zdá sa, že systém dokáže získať relevantný kontext aj z burzových správ a iných živých dátových kanálov.

Channel 1 začne s dennými spravodajskými programami „pre krajiny a jazyky po celom svete“, ale svoj plný potenciál dosiahne, keď začne robiť prezentácie na mieru prostredníctvom aplikácie pre smartfóny. Ústa AI moderátorov vo videoukážke sú celkom dobre synchronizované s ich hlasmi, a hoci sa niektoré pohyby rúk opakujú, pôsobia rušivo a sú zle načasované k tomu, čo hovoria, tieto veci sa budú s vývojom technológie zlepšovať.

Aj keď niektoré osobnosti zo spravodajstva budú ľuďom naozaj chýbať, jednoducho nie je možné, aby ľudská spravodajská redakcia dlhodobo konkurovala systému, ktorý dokáže poskytovať také osobne prispôsobené správy, navyše tak rýchlo a s aktuálnymi informáciami. Pravda, na mieste budú stále musieť byť ľudskí reportéri, ktorí budú zachytávať zábery a písať o udalostiach, ale zvyšok procesu bude takmer okamžitý a digitálny.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

konecne reakcia na: Moderátorov TV správ nahradia virtuálny avatari vybavení umelou inteligenciou

28.12.2023 16:12
:) aspon nahradi takeho Svajdu.. ktory zabrepta dennodenne a uz v prvej vete ;)

este ze ma zenu, ktora nedopusti aby ho vyrazili

lebo keby normalny clovek odvadzal taku amatercinu tak sa s nim sef nemazli
Reagovať

RE: konecne reakcia na: konecne

2.1.2024 00:01
100% si trafil
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať