SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Plávajúce domy SeaPods: Luxusné ekologické bývanie na mori

Technológie
9

Spoločnosť Ocean Builders so sídlom v Paname, ktorá sa špecializuje na inovatívne námorné technológie, predstavila novú flotilu plávajúcich domov, určených pre život na oceáne. Futuristické príbytky spájajú kvalitné remeselné spracovanie s najnovšími ekologickými technológiami, aby zabezpečili pohodlný a zároveň udržateľný život na mori. Sortiment zahŕňa tri modely, ktorých tvorcom je holandský architekt Koen Olthius. Model SeaPod je určený na život vo vode, GreenPod je navrhnutý pre pevninu a EcoPod je ekologicky šetrný variant.

Model SeaPod, označovaný za prvý ekologický plávajúci dom na svete, bol navrhnutý s cieľom riešiť nedostatok obytného priestoru v žiadaných prímorských destináciách. Vyvýšené stavby v podstate poskytujú obyvateľom či turistom možnosť žiť na vode v luxusnom prostredí. Každý modul sa nachádza takmer osem metrov nad vlnami a ponúka 830 štvorcových metrov obytnej plochy. Interiér, ktorý sa rozprestiera na troch podlažiach, pozostáva z hlavnej spálne, obývačky, kuchyne, kúpeľne a veľkého úložného priestoru.

Každý dom je vybavený aj panoramatickými oknami s rozlohou 53 štvorcových metrov a terasou ponúkajúcou nerušený výhľad na oceán. Navyše ide o inteligentné príbytky. Riadiaci softvér umožňuje obyvateľom ovládať všetko od osvetlenia a teploty až po teplotu a tlak vody v sprche. Ku každému príbytku patrí aj nositeľný inteligentný prsteň pre majiteľa. Jednoduchým mávnutím ruky môžete odomykať dvere, zapínať hudbu a podobne.

 

Na dodávku potravín, liekov a predmetov dennej potreby do týchto domov sa bude používať flotila dronov, väčšie dodávky (nábytok, batožina) budú vykonávať autonómne plavidlá. K dispozícii bude aj ďalšie autonómne plavidlo, ktoré bude zbierať odpadky a čistiť oblasť. SeaPods sa v súčasnosti vyrábajú v Paname. Objednať si ich bude možné od septembra, ceny sa začínajú približne od 295 000 USD a môžu sa vyšplhať až na 1,5 milióna USD v závislosti od zlepšení a prispôsobenia. Prvých 100 modulov bude dodaných do konca roka 2023, druhá dodávka 1000 modulov sa začne v roku 2024.

Zdroj: robbreport.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

fascinujuce reakcia na: Plávajúce domy SeaPods: Luxusné ekologické bývanie na mori

10.8.2022 12:08
fascinujuce je na tom ze niekto sa nauci robit s nejakym lepsim floor planerom, nakresli svoju ideu a media ako toto to prezentuju ako hotovu vec :)
Reagovať

a to kde si mozem objednat? reakcia na: Plávajúce domy SeaPods: Luxusné ekologické bývanie na mori

8.8.2022 19:08
v kancelarii nextechu :-)))
Reagovať

RE: a to kde si mozem objednat? reakcia na: a to kde si mozem objednat?

8.8.2022 21:08
Na lamparen@nextech.sk a redakcia@nextech.sk
Reagovať

Ľudia vyberajte úspory z bánk, v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku sú videá ako Číňani útočia na banky reakcia na: Plávajúce domy SeaPods: Luxusné ekologické bývanie na mori

8.8.2022 11:08
Veď v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku pribúdajú videá ako polícia musí brániť banky, ľudia z Číny na ne útočia. Byť vami, tak úspory nenechám v banke. Stiahnu dole vodou celý svet.
Reagovať

RE: Ľudia vyberajte úspory z bánk, v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku sú videá ako Číňani útočia na banky reakcia na: Ľudia vyberajte úspory z bánk, v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku sú videá ako Číňani útočia na banky

8.8.2022 15:08
Hypotéky v číne, to máš odkiaľ tú blbosť? A že by to ešte zverejňovali na čínskej video sociálnej sieti? To by bola u nich väčšia sloboda slova ako tu.
Reagovať

RE: RE: Ľudia vyberajte úspory z bánk, v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku sú videá ako Číňani útočia na banky reakcia na: RE: Ľudia vyberajte úspory z bánk, v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku sú videá ako Číňani útočia na banky

9.8.2022 08:08
To bolo v časoch BMG Invest? Dúfam že im tvoj ocinko zveril všetky úspory.

RE: RE: Byť tebou, rýchlo vyberiem úspory z banky do ponožky. Uvidíš, čo sa ide diať. reakcia na: RE: Ľudia vyberajte úspory z bánk, v Číne sa ide zrútiť hypotekárny trh, na tik toku sú videá ako Číňani útočia na banky

8.8.2022 17:08
Uvidíš, čo sa ide diať za chvíľu. U nás v meste nemá žiadny podnikateľ úspory v banke. Varovala ma sama zamestnankyňa banky, kamarátka.

RE reakcia na: Plávajúce domy SeaPods: Luxusné ekologické bývanie na mori

8.8.2022 11:08
Ale veď to je predsa lacnejšie ako novostavba v Bratislave.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať