SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

Technológie
8

Úrady v Nemecku sú pod paľbou kritiky za to, že vystopovali svedkov potenciálneho zločinu pomocou údajov z aplikácie pre mobilné telefóny, ktorá mala pomôcť identifikovať blízke kontakty ľudí nakazených koronavírusom. Polícia v meste Mainz neďaleko Frankfurtu požiadala miestne zdravotnícke úrady, aby jej postúpili údaje z aplikácie s názvom Luca, po tom, čo v novembri po odchode z reštaurácie zomrel muž. Odôvodnila to hľadaním svedkov, ktorí jedli reštaurácii približne v rovnakom čase. Vďaka dátam z aplikácie sa údajne podarilo nájsť 21 ľudí.

Zjavné zneužitie údajov kritizovali zástancovia ochrany osobných údajov, ktorí sa obávajú, že takéto citlivé informácie budú použité na účely nepandemickej kontroly. Luca podlieha prísnym nemeckým nariadeniam o ochrane údajov a podľa zákona k informáciám z aplikácie nemajú prístup iné ako zdravotné orgány a nemôžu sa použiť na trestné stíhanie. Aplikácia ukladá osobné údaje používateľa a pomocou QR kódov zaznamenáva, ako dlho sa na danom mieste zdržiaval. 

Podľa spoločnosti Culture4life, ktorá aplikáciu vyvinula, sú dáta zašifrované, aby sa zakryli akékoľvek osobné informácie, a zdravotnícke úrady ich môžu dešifrovať iba vtedy, ak je niekto na danom mieste nakazený. V Európe existuje verejný odpor proti používaniu takýchto aplikácií, najmä v Nemecku a Rakúsku. Viacerí zákonodarcovia odsúdili najnovší incident a varovali, že by mohol podkopať snahy o trasovanie infekcie. Polícia tým podľa nich narúša dôveru v používanie technológií, ktoré môžu byť užitočné v boji proti pandémii.

Prípad v Nemecku však nie je jediný, kde úrady pri vyšetrovaní trestných činov použili údaje získané z aplikácií na sledovanie koronavírusu. Úradníci v Singapure, kde sú zákony na ochranu súkromia oveľa menej prísne, minulý rok priznali, že pri vyšetrovaní vraždy použili údaje z tamojšej aplikácie TraceTogether. No zatiaľ čo používanie aplikácií, ako je Luca, je v Európe vo všeobecnosti dobrovoľné, TraceTogether je v Singapure potrebný na získanie prístupu do mnohých reštaurácií a kancelárskych budov.

Zdroj: washingtonpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

Aqhcl reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

25.1.2022 22:01
Thanks for attending one of our past events!

As a member, we will give you exclusive deals and offers from our partners which are not available to the public.

We will be sending you a few special offers every single day for the next year.

Our partner: https://www.vape-marketing.com

Kind regards

Allegra Events Limited
106 Arlington Road
Camden Town, London
NW1 7HP
United Kingdom
Registered in England No. 6754003
Tel: +44(0)20 7691 8800
Reagovať

O To Pwb Ym reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

25.1.2022 03:01
Nutritional Products International works with product manufacturers worldwide that want to launch new health and wellness products.

That is our expertise.

Whether the company is a start-up or one that has been in business for decades, NPI has the knowledge and experience to guide them from shipping to placing their products onto retail shelves.

As senior account executive for business development for NPI, I work daily with brands that have developed innovative products. But these companies haven’t entered the U.S. market, which is where NPI, a global brand management company based in Boca Raton, FL., comes in.

We make it simple for you by becoming your U.S. headquarters. You don’t have to hire a staff, rent office space, market your brand, find a warehouse, or deal with the Food & Drug Administration.

Through a one-stop, turnkey platform called the “Evolution of Distribution,” NPI gives you all the expertise and services you need to launch your product line here. We import, distribute, and market your product line.

NPI, along with its sister company, InHealth Media, collaboratively work to market your products to consumers and retailers throughout the U.S.

For more information, please reply to this email or contact me at gcohen@nutricompany.com
.

Respectfully,

Kind Regards,
Gary,

Gary Cohen
Business Development Account Representative
Nutritional Products International
150 Palmetto Park Blvd., Suite 800
Boca Raton, FL 33432
Office: 561-544-0719
gcohen@nutricompany.com
Reagovať

Midk Lysu reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

22.1.2022 17:01
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at nextech.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

V My bdbfie reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

20.1.2022 05:01
Thanks for attending one of our past events!

As a member, we will give you exclusive deals and offers from our partners which are not available to the public.

We will be sending you a few special offers every single day for the next year.

Our partner: https://getemail.io

Kind regards

Allegra Events Limited
106 Arlington Road
Camden Town, London
NW1 7HP
United Kingdom
Registered in England No. 6754003
Tel: +44(0)20 7691 8800
Reagovať

To je reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

18.1.2022 06:01
Ak sa raz dovolí nasadiť takáto sledovacia aplikácia z dôvodu "keby to malo zachrániť jediný život",tak je len otázka zákonov, na čo sa informácia použiť smie a na čo nie. A ako vieme, zákony si vlády napíšu, ako chcú alebo ako potrebujú. A najhorší je priposr@tý úradník, ktorí na žiadosť policajta vydá aj to, čo nemusí, lebo však Polícia.
Reagovať

RE: Správne, že tú appku polícia použila. Predstav si, že ti zavraždia rodinu. Aj ty by si chcel nájsť svedkov vraha ;) reakcia na: To je

21.1.2022 16:01
Predstav si však, že ti zavraždia mamu alebo segru, aj ty by si chcel nájsť svedkov vraždy za každú cenu, no nie? Vtedy by to už nebol priposratý úradník, ale svedok vraždy (:
Reagovať

устройство полимерных полов reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

18.1.2022 01:01
укладка бетонных полов : https://betonnyy-pol.ru
устройство эпоксидных полов : https://betonnyy-pol.ru
устройство бетонных полов : https://betonnyy-pol.ru
Reagovať

гидра онион reakcia na: Polícia použila aplikáciu na trasovanie kontaktov pri vyšetrovaní zločinu

18.1.2022 00:01
Nextech | Policia pouzila aplikaciu na trasovanie kontaktov pri vysetrovani zlocinu
-
У многих людей возникает вопрос, почему не работает Гидра зеркало? Все достаточно просто - атаки от конкурентов. Основное для клиентов магазина это ценовая политика и продукты. Ассортимент и количество товара на гидра просто превосходит все возможные ожидания. То же относиться и к качеству, как утверждают специалисты. Благодаря ссылке ниже Вы сможете перейти на специальное зеркало, созданное для прямого доступа по ВПН без подключения к TOR пространству. О ссылке мало кто знает, но она надежная и полностью зашифрованная. Гидра шоп https://hydraruszsxpnew4af.xyz зеркало hydraruzxpnew4af — это по сути грандиозный и самодостаточный сервис, максимально-оптимизированный под контингент из СНГ и РФ. гидра зеркало

[url=https://xn--hdraruzpnew4af-vq9g.com]зеркало гидра
[/url]
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať