SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Poly Voyager Focus 2 / Kvalita na doma aj pre call centrá

1

Práca na diaľku je hlavne po pandémii čoraz častejšia a to vedie k rastúcej požiadavke na produkty, ktoré pomáhajú pri jej zefektívnení. Napriek tomu, že na trhu nechýbajú kvalitné slúchadlá a audiovýbava, zariadení, ktoré sú určené na použitie v kancelárii, veľa nie je.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Náhlavná súprava Poly Voyager Focus 2 je navrhnutá hlavne na podnikové využitie na videokonferencie, pre call centrá, ale rovnako dobre poslúži aj na počúvanie hudby.

Polycom, ktorý v roku 2018 získal spoločnosť Plantronics, pôvodcu hands-free volania cez blue­tooth, sa premenoval na Poly. Odvtedy sa firma zameriava na zariadenia pre kancelárie na spoluprácu v pracovnom priestore. V marci tohto roka spoločnosť HP získala Poly za 3,3 miliardy dolárov vrátane dlhu.

Súprava Poly Voyager Focus 2 je vyrobená z odolných materiálov, ktoré jej dodávajú luxusný a pevný vzhľad. Nastaviteľný kovový hlavový most má čalúnenie, ktoré je veľmi pohodlné aj pri dlhodobom po­užívaní bez pocitu, že vás niečo tlačí na hlave. Slúchadlá ponúkajú dve možnosti pripojenia – pomocou dodávaného kábla micro USB na USB-C alebo bezdrôtovo prostredníctvom bluetooth 5.1. V balení je aj USB bluetooth adaptér. Slúchadlá podporujú pripojenie multipoint súčasne k dvom zariadeniam, pričom si pamätajú 8 zariadení.

V balení nájdete samotné slúchadlá Voyager Focus 2, bluetooth dongle BT700, základňu Voyager Office s USB-C, nabíjací kábel USB-C a tašku na prenášanie. Základňa slúži na nabíjanie slúchadiel. Zasuniete do nej slúchadlo s mikrofónom, ktoré obsahuje držiak s kontaktným poľom. Zaujímavé je, že slúchadlá nemajú označenie pre ľavý/pravý reproduktor – môžete ich umiestniť, ako vám to vyhovuje, a stereo báza sa prepne na základe toho, ako si natočíte mikrofón. Vo výbave je viacero technológií na zlepšenie hovorov. Technológia Acoustic Fence redukuje hluk v pozadí, aby váš hlas bolo jasne počuť. Funkcia Smart Mute automaticky vypne mikrofón, keď nie ste v hovore. Digitálne hybridné potlačenie hluku (ANC) využíva dvojicu digitálnych mikrofónov MEMS a dva analógové mikrofóny ECM na potlačenie hluku, ktoré môžete prepínačom nastaviť na dve úrovne alebo vypnúť. Na mušli s mikrofónom nájdete tlačidlá na reguláciu hlasitosti a tlačidlo na ovládanie hovorov a hudby. Tieto tlačidlá sú intuitívne a ľahko dostupné. Slúchadlá podporujú aj hlasového asistenta, ktorý vám môže pomôcť pri ovládaní slúchadiel a zobrazení notifikácií. Čo sa týka softvéru, Poly ponúka aplikáciu Lens Desktop alebo mobilnú POLY LENS, ktorá poskytuje detailné informácie o stave slúchadiel vrátane stavu batérie, úrovne hlasitosti a aktuálnych nastavení. Aplikácia umožňuje aj prispôsobenie niektorých funkcií slúchadiel podľa preferencií používateľa.

Vstavaná 560 mAh batéria ponúka 16 – 25 hodín hovoru alebo 24 – 40 hodín počúvania hudby podľa pracovného režimu. Slúchadlá možno nabíjať aj bezdrôtovo pomocou voliteľnej základne Voyager Office Base. Sú kompatibilné so všetkými významnými platformami na videohovory vrátane Zoom, Microsoft Teams a Google Meet. Pre Microsoft Teams majú priamo certifikáciu.

Slúchadlá Poly Voyager Focus 2 sú voľbou pre profesionálov, ktorí potrebujú vysokokvalitné slúchadlá na hovory. Hoci sú drahšie, ich výdrž batérie, kvalita zvuku, konštrukcia a technológie na redukciu hluku v pozadí za to určite stoja. Sú odolné proti vode a prachu so stupňom ochrany IPX4.

  

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vysoká kvalita hovoru aj hudby, ovládanie, robustná konštrukcia, výbava
- Zastaraný port micro USB na slúchadlách

PARAMETRE:

• Konektivita: micro USB – USB-C (v balení), bluetooth 5.1 (v balení s USB adaptérom), 4 mikrofóny na potlačenie hluku, frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz, batéria 560 mAh, hmotnosť: 175 g

• Cena: 218 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

hodnotenie je slabe, mali ste dat 100 z 10 reakcia na: Poly Voyager Focus 2 / Kvalita na doma aj pre call centrá

22.6.2023 00:06
Presne tento zazrak mam doma. Ma ho napojeny na dve zariadenia. Notebook a mobil iphone, na obe sa pripajam cez Bluetooth. Dokinu mam pripojenu k PC. Este sa mi nestalo ze by som rano postil pc, zobral sluchadla z dokiny, zapol ich, otvoril ms teams na pc a sluchadla by boli spravne pripojene a fungoval mi cez ne konferecny hovor. Pokazde musim sluchadla opatovne vypnut a zapnut, znova pockat kym odrlapocu svoje mobile connected a pc connected a az potom mozem spustit konferencny hovor. Notebook som menil nedavno takze to nieje notebookom. Zamna rozhodne horsie ako predchadzajuce generacie Plantronics .
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať