CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Dell Compact Multi-Device Keyboard KB 740 / Kancelárska klávesnica

4

Kvalitná klávesnica je pre mnohé povolania jeden zo základných atribútov produktivity. Bezdrôtová klávesnica Dell Compact Multi-Device KB 740 umožňuje pripojenie až k trom zariadeniam, pričom sa medzi nimi môžete jednoducho prepínať pomocou tlačidla režimu pripojenia. Na bezdrôtové pripojenie môžete použiť buď pribalený USB dongle pracujúci v pásme 2,4 GHz, alebo komunikačné rozhranie bluetooth. Napríklad cez dongle môžete byť pripojení k počítaču a cez bluetooth k tabletu, prípadne smartfónu. Je to veľmi praktické, ak pracujete na počítači a príde vám na smartfón správa, môžete klávesnicu prepnúť na pripojenie k smartfónu a odpoveď napísať rýchlo a pohodlne na klávesnici.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Klávesnica plnej veľkosti je z kvalitného plastu s povrchovou úpravou matnej metalízy. Telo je ploché, len v zadnej časti spodnej steny je hrubší výstupok, v ktorom sú dve batérie štandardnej veľkosti AA. Výrobca udáva čas fungovania na jednu súpravu batérií až tri roky, takže sa nemusíte obávať častých výmen. Hrubšia zadná časť zároveň zabezpečuje optimálny sklon na ergonomické písanie, ktorý bude vyhovovať väčšine používateľov. Ak preferujete vyšší sklon, výklopné nožičky umožňujú zdvihnúť zadnú časť ešte približne o centimeter. Klávesnicu využijete nielen vtedy, ak používate externý monitor, ale aj vtedy, ak pracujete priamo na notebooku, pretože klávesnicu s myšou môžete na stole umiestniť do ergonomickej polohy a notebook vzdialiť, prípadne položiť na vhodnú vyvýšenú podložku alebo stojan, aby jeho displej bol v najlepšej polohe na sledovanie a vy ste si pri práci mohli narovnať chrbát. Tvar spodnej steny umožňuje aj pohodlnú prácu na kolenách, napríklad ak pri home office relaxujete v kresle alebo na gauči.

Klávesnica je pomerne tichá, takže ani v open space či call centre nebudete pri písaní vyrušovať spolupracovníkov. Na rozdiel od klávesníc notebookov sa s kancelárskou klávesnicou predpokladá práca v dobre osvetlenom prostredí, takže nie je potrebné podsvietenie klávesov. Hlavne pri kancelárskej práci je dôležitá aj numerická klávesnica. V tomto prípade nie je od ostatných klávesov oddelená medzerou, ale opticky, svetlejším odtieňom klávesov. Rozmiestnenie klávesov a nápisy na nich sú pre Windows vrátane slovenskej diakritiky, ale klávesnica je kompatibilná aj s platformami Mac OS, Linux, Chrome a OS Android. Klávesy sú ploché, nízkoprofilové, notebookového typu s mierne konkávnym povrchom a majú príjemný chod a rýchlu reakciu. Kláves Enter má tvar obráteného L, takže hoci by mohol byť trochu širší, prst si ho intuitívne nájde. Klávesy so šípkami hore a dole majú polovičnú výšku, čo však neprekáža, lebo ich málokto používa. Skôr budete používať alternatívne funkcie týchto klávesov PageUp a Page Down.

Cieľovou skupinou pre tento typ klávesnice sú autori, copywriteri či softvéroví vývojári a, samozrejme, kancelárski pracovníci, ktorí sa popri práci aj radi zahrajú. Hlavne používatelia notebookov pri výbere klávesníc preferujú modely s nízkym zdvihom klávesov a rovnakým alebo aspoň podobným rozmiestnením ako na notebooku. Aj keď nepíšete všetkými desiatimi, ale len dvoma či štyrmi prstami, prst nájde kláves nie podľa nápisu, ale viac na základe jeho polohy. Sám nie som výnimkou. Keďže doma používam externý monitor, spolu s notebookom som si kúpil aj kvalitnú klávesnicu rovnakej značky. Dell KB 740 v tomto ohľade bude majiteľom notebookov vyhovovať, samozrejme, najviac používateľom notebookov značky Dell, prípadne v synergii s myšou rovnakej značky.  Klávesnicu som počas testovania používal na písanie článkov, chod klávesov je presný a progresívny, čo v praxi znamená, že v určitej fáze stláčania klávesu pružný odpor zrazu povolí, takže zopnutie kontaktu je rýchle a spoľahlivé. To zaručuje rýchle a presné písanie, hlavne ak viete písať všetkými desiatimi. Vďaka konštrukcii spínačov typu scissor-switch je reakcia klávesov spoľahlivá, aj keď ich nestlačíte presne v strede, ale pri okraji či v niektorom rohu.

Softvér Dell Peripheral Manager pre Windows, ktorý sa nainštaluje automaticky po pripojení USB dongle, vám umožňuje efektívne prispôsobovať a spravovať klávesnicu. Môžete naprogramovať skratky na funkčné klávesy, skontrolovať stav batérie či pripojenia a takisto aktualizovať firmvér. Ja som si napríklad na kláves F10, ktorý má implicitnú funkciu Printscreen čiže kópiu obrazovky do schránky, namapoval funkciu Pictures, takže sa mi po jej zatlačení zobrazil priečinok Obrázky. Takýmto spôsobom si môžete prácu ešte viac uľahčiť a zefektívniť. V podnikovom prostredí je dôležitá aj spoľahlivosť a operatívny servis. Táto klávesnica sa dodáva s trojročnou službou výmeny, pričom klávesnica na výmenu vám bude doručená nasledujúci pracovný deň.

Už po trojdňovom intenzívnom používaní pri písaní článkov môžem konštatovať, že klávesnica Dell Compact Multi-Device Keyboard KB 740 je vysoko návyková záležitosť a veľmi dobre sa mi na nej pracuje.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ergonomické klávesy, robustný dizajn, príjemná reakcia klávesov
- Kláves Enter mohol byť trochu väčší

PARAMETRE:

• Pripojenie: 2,4 GHz USB wireless dongle alebo bluetooth 5.0, výdrž batérie: 36 mesiacov; rozmery: 433 × 122 × 25 mm, hmotnosť 506 g

• Cena: 67,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

4 komentáre

podcast o manželstve a vzťahu reakcia na: Dell Compact Multi-Device Keyboard KB 740 / Kancelárska klávesnica

29.6.2023 00:06
Som Katarína Šišoláková Chcem všetkým vydať svedectvo o svojom živote. ako som bola vydatá za svojho manžela, milujem ho tak veľmi, že posledných 8 rokov sme boli manželmi a máme dve deti. keď išiel na dovolenku do Francúzska, stretol pani menom Mary, a keď sa vrátil, povedal mi, že už nemá záujem o naše manželstvo. Bol som taký zmätený a hľadal som pomoc, že neviem, čo mám robiť, kým som nestretol moju kamarátku slečnu Pašu a nepovedal som jej o svojom probléme. povedala mi, aby som sa nebál, že už mala podobný problém a predstavila mi muža menom Dr. WAVA kúzlo lásky, ktoré očarilo jeho ex a po 2 dňoch ho priviedlo späť k nej. Slečna Pasha ma žiada, aby som kontaktoval Dr. WAVA kúzlo lásky o pomoc. Kontaktovala som ho, aby mi pomohol priviesť môjho manžela späť, a požiadal ma, aby som sa nebál, že bohovia jeho štyroch otcov budú za mňa bojovať. Dva dni mi povedal, že ma a môjho manžela dá opäť dokopy. Po dvoch dňoch mi môj manžel zavolal a povedal, že je mu ľúto, že ma tak veľmi miluje a chce, aby sme sa vrátili, bola som prekvapená, že som ho videla a začal plakať o odpustenie. Práve teraz som najšťastnejšia žena na planéte za to, čo tento úžasný čarovač urobil pre mňa a môjho manžela, môžete sa skontaktovať s Dr. WAVA e-mailom; drwava3@gmail.com Môžete tiež Whatsapp alebo viber ho na  +22960784513 a ja viem
Reagovať

мешки для строительного мусора reakcia na: Dell Compact Multi-Device Keyboard KB 740 / Kancelárska klávesnica

11.6.2023 11:06
Большой выбор мешков для строительного мусора по супер цене
строительные мешки для мусора цена <a href="meshki-dlya-stroitelnogo-musora04.ru">meshki-dlya-stroitelnogo-musora04.ru</a>.
Reagovať

Шкафы reakcia na: Dell Compact Multi-Device Keyboard KB 740 / Kancelárska klávesnica

11.6.2023 09:06
<a href="http://donpozitiv.com/blog/">встроенный шкаф на заказ спб</a>
Reagovať

мешки для мусора reakcia na: Dell Compact Multi-Device Keyboard KB 740 / Kancelárska klávesnica

9.6.2023 11:06
Подходящие мешки для всех целей - мешки для мусора
купить мусорные пакеты оптом <a href="meshki-dlya-musora04.ru">meshki-dlya-musora04.ru</a>.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať