ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Posuvné dvere do obývačky sa vznášajú a posúvajú tak bez trenia

Technológie
0

Kalifornská spoločnosť Hover Doors používa permanentné magnety, aby dosiahla vznášanie ťažkých posuvných dverí, akoby to bol jednokoľajový vlak typu Maglev. Ich otváranie a zatváranie je tak super tiché a možno ho vykonať s minimálnym úsilím. Spoločnosť tvrdí, že táto technológia je svetovou novinkou, aj keď na trhu sú už nejaký čas iné podobné dvere, napr. od spoločností Olide.

Predplatné NEXTECH 2021

Kľúčovým rozdielom sú permanentné magnety, ktoré držia dvere neustále zdvihnuté a vydržia na celú ich životnosť. Riešenia spoliehajúce sa na elektromagnety odoberajú energiu, kým sa dvere vznášajú, a pri výpadku prúdu dvere klesnú na koľajnicu. Hover Doors tvrdí, že svoj produkt vyrobí až do veľkosti dverí na terasu alebo konferenčnú miestnosť, takže v koľajniciach a závesoch môže byť použitá dosť veľa prvkov vzácnych zemín, čo sa môže odraziť na cene.

Môže ísť o dvojité dvere, interiérové či kancelárske dvere, ale aj vodotesné sprchové dvere a automatické dvere všetkých druhov. Súčasťou sú malé mechanizmy na jemné zatváranie, ktoré zabránia rozbitiu čohokoľvek pri použití sily, ktorú by ste bežne použili na posuvné dvere.  

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať