SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Strešný stan s fotovoltickými panelmi zabezpečí dostatok energie aj na týždeň

Technológie
1

Spoločnosť Jackery je známa svojimi prenosnými elektrárňami. Na veľtrhu CES 2024 však predstavila úplne nový prototyp, predbežne nazvaný Jackery Solar Tent. Ide o solárny strešný stan novej generácie, určený pre vozidlá. Stredový panel má výkon 400 W, ale pri zaparkovaní v kempe sa dva vysúvacie panely rozšíria na obe strany, takže pri otvorenom stane otočenom na juh je k dispozícii celá 1000-wattová sústava.

Za ideálnych podmienok to stačí na výrobu takmer 5 kWh denne v slnečnejších oblastiach. To je dostatočné množstvo energie na to, aby ste mohli vo svojom vozidle pohodlne žiť týždeň alebo aj dlhšie. Toto nastavenie zaručuje dostatok „šťavy“ na prevádzku základných spotrebičov, ako sú prenosné chladničky a kempingové svetlá, ale dokonca aj energeticky náročných zariadení, ako sú mikrovlnné rúry, mixéry a klimatizácie (hoci len nakrátko).

Manažér spoločnosti Jackery Nimesh Patel potvrdil, že balík bude obsahovať aj odnímateľnú 1264 Wh elektráreň, ktorá nezaberie veľa miesta. Spoločnosť má v pláne ponúkať rozširujúce súpravy s ďalším úložiskom energie a aj súpravu meniča striedavého prúdu na doplnenie elektrickej stanice z alternátora vozidla na cestách. Dokonca len so zabudovanou napájacou stanicou a jednou rozširujúcou batériou má tento solárny strešný stan kapacitu, ktorá väčšine turistov umožní pohybovať sa v teréne mimo siete takmer neobmedzene dlho.

Pridanie solárnych panelov do moderných strešných stanov nie je žiadna novinka. Väčšina riešení si však vyžaduje priskrutkovanie na flexibilné panely tretích strán, ktoré nevyužívajú celú plochu strešného stanu, ku ktorému sú pripojené. Jackery sa snaží tento problém vyriešiť pomocou riešenia typu všetko v jednom. A čo viac, spoločnosť sa usiluje, aby to bolo kompatibilné s čo najväčším počtom vozidiel, a uvádza plánovanú hmotnosť pod 90 kg.

A aby sme nezabudli, pod všetkými týmito solárnymi panelmi je strešný stan zahŕňajúci viacero napájacích portov, matrac z pamäťovej peny dostatočne veľký na to, aby sa naň zmestili dvaja ľudia, a stmievateľné vnútorné osvetlenie s ovládaním farieb. Všetko je zabalené do nepremokavej látky so zatemňovacími závesmi a izoláciou, vďaka čomu je to prístrešok určený na štyri ročné obdobia.

Zdroj: themanual.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Akumulátor reakcia na: Strešný stan s fotovoltickými panelmi zabezpečí dostatok energie aj na týždeň

30.1.2024 08:01
A aký akumulátor to používa? Keby to dokázalo bezpečne nabíjať batériu elektroauta, tak by to bolo fajn. Podobne, ako známe memečko z čias prelomu tisícročí, kde jazdil golfový vozík so solárnym panelom po púštnom meste.

Holt, amerika zas vymyslela novinku.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať