CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Prelom v technológii batérií na báze síry prináša čistejšie a lacnejšie riešenia

2

Výskumný tím z Nemecka dosiahol významný prelom v technológii batérií využitím síry. Katódy batérií na báze síry zvyčajne počas prevádzky degradujú, ale výskumníci našli riešenie tohto problému zapuzdrením síry do mikroporézneho polyméru. Hoci konkrétne podrobnosti neboli zverejnené, výsledkom je zvýšený výkon batérie a predĺžená životnosť.

Vedúci výskumník profesor Michael J. Bojdys sa domnieva, že vďaka tomuto vývoju by sa sírové elektródy mohli stať životaschopnou alternatívou ku konvenčným katódam na báze kovov. Motivácia tohto výskumu spočíva v snahe nahradiť vzácne a drahé kovy, ako je kobalt, ktoré sa používajú v lítiovo-iónových batériách poháňajúcich elektrické vozidlá a iné technológie. Tieto kovy majú významný vplyv na životné prostredie a ich zásoby sú obmedzené. Síra, ktorá je ľahko dostupná a lacnejšia, predstavuje sľubnú alternatívu.

Výskumníci v iných častiach sveta tiež skúmajú možnosti technológie batérií na báze síry. Tím z Humboldtovej univerzity v Berlíne zdôrazňuje ako ďalší prínos svojho výskumu lepšie skladovanie energie. Vývoj sírnych katód a ďalších čistejších a lacnejších technológií batérií, ako sú recyklované lítium-iónové batérie a sodíkovo-iónové batérie, celkovo prispeje k udržateľnejšej budúcnosti a zvýši atraktívnosť sektora elektrických vozidiel. 

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Geniussira reakcia na: Prelom v technológii batérií na báze síry prináša čistejšie a lacnejšíe riešenia

24.5.2024 06:05
Siranesira,pokial to neuvidime aj financne v praxi,je to cele iba masirovanie nasich hlupych mozočkov...
Reagovať

Ak sa zamyslime nieje najepsie riesenie pouzivat baterie. reakcia na: Prelom v technológii batérií na báze síry prináša čistejšie a lacnejšíe riešenia

22.5.2024 17:05
Lepsim riesenim je iny zdroj energie namiesto baterie benzinu nafty ci vodika viuzit energiu zdroja ktori nigdy nesklame a to je
viuzitie vztlaku a vakua preklopenim vakuvej kluki a vztlaku vzduch vo vode stupa hore pre viuzitie v praxi staci mensia ale neustala energia ktora sa moze zosilnit cez suoerkondenzatori.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať