SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Prémiový inteligentný telefón Nokia 8 Sirocco dostupný na Slovensku

Tlačové správy
0

Na slovenský trh dorazí aktuálne najlepšie vybavený telefón z dielne spoločnosti HMD Global. Nokia 8 Sirocco zostáva verná svojmu označeniu a prinesie kvalitný fotoaparát, štýlový dizajn kombinujúci oceľový rám, sklenenú zadnú časť a 5,5” 2K pOLED displej. Odporúčaná cena novinky je 790 € s DPH.

Nokia 8 Sirocco vo svojom elegantnom kompaktnom tele spája výkon a účelné inovácie s bohatým odkazom telefónov Nokia charakterizovaným okrem iného precíznym spracovaním či elegantným dizajnom. Vylepšený Dual-Sight mód, optika ZEISS a precízne vyladená akustika pomôžu majiteľom zariadenia verne zachytiť svoje zážitky a následne sa nimi pochváliť priateľom alebo na sociálnych sieťach.

Na prvý pohľad zaujme Nokia 8 Sirocco svojím 5,5 palcovým pOLED displejom, ktorý má rozlíšenie 2,5K a je na stranách zakrivený. Displej zaberie viac než 95 % prednej strany telefónu a hladko nadväzuje na jeho telo. To je tvorené rámom vyrobeným z jedného bloku ocele, ktorá je 2,5-krát odolnejšia než hliníková zliatina série 6000, a sklenenou zadnou časťou krytou 3D Corning® Gorilla® Glass 5. Celá konštrukcia je ľahká a starostlivo vyvážená, vďaka úzkym rámčekom potom novinka perfektne padne do ruky.

Univerzálny fotoaparát s vylepšenými funkciami
O precízne zachytenie každého detailu sa v Nokii 8 Sirocco postará duálny fotoaparát s optikou ZEISS, ktorý možno vďaka novému režimu Pro Camera ovládať manuálne. Je teda možné nastaviť si napr. úroveň ISO, vyváženie bielej, zaostrenie, rýchlosť uzávierky alebo korekciu expozície podľa potreby a dosiahnuť tak skvelé výsledky. Fotoaparát v sebe kombinuje extrémne citlivý 12MP širokouhlý fotoaparát určený do zlých svetelných podmienok a sekundárny 13MP fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomom.

Vylepšený Dual-Sight mód opäť využíva predný aj zadný fotoaparát a okrem zobrazenia s rozdelením obrazovky na polovicu teraz ponúkne aj formát „Picture-in-Picture“. Vylepšená je aj integrácia zhotovených #Bothies do Google Photos, vrátane slovných pokynov v rámci Google Assistant. Tri citlivé mikrofóny využívajú priestorový záznam zvuku Nokia a nerobí im problém zachytiť tichý šepot ani napríklad hlasný koncert[i].

O bezproblémový chod Nokia 8 Sirocco sa stará mobilná platforma Qualcomm™ Snapdragon® 835 spoločne so 6 GB RAM. Zariadenie ponúkne 128GB úložisko a ako prvý inteligentný telefón Nokia prináša podporu Qi bezdrôtového nabíjania. 

Záväzok čistého, bezpečného a vždy aktuálneho systému Android
Nokia 8 Sirocco sa pripája k rodine zariadení v Android One programe, vďaka ktorému ponúkne softvér, ktorý spoločnosť Google starostlivo a kvalitne vyladila. Každý softvér bude inovovaný pomocou umelej inteligencie a získa najlepšie možné zabezpečenie, aké Google ponúka. Vďaka čistému operačnému systému Android prichádzajú inteligentné telefóny Nokia bez zbytočných zmien v používateľskom rozhraní a aj bez skrytých procesov na pozadí, ktoré by zariadenie spomaľovali a zvyšovali jeho spotrebu energie. Každý telefón prichádza aj s minimom predinštalovaných aplikácií, vďaka čomu bude mať viac úložného priestoru.

Vďaka predinštalovanému operačnému systému Android Oreo™ si budú môcť noví majitelia ihneď po rozbalení vychutnať najnovšie funkcie, medzi ktoré patrí Picture-in-Picture pre lepší multitasking, Android Instant Apps, ktoré umožnia jednoducho objavovať a používať nové aplikácie a v neposlednom rade funkcie na šetrenie batérie, akými sú napríklad obmedzovanie aplikácií idúcich na pozadí.

Technické špecifikácie

 • Siete: GSM: 850/900/1800/1900, CDMA One: BC (800), CDMA 2000:  BC0 (800). WCDMA, 1,2,5,8, TDS CDMA 34,39 FDD-LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28 TDD-LTE: 34, 38, 39, 40, 41
 • Rýchlosť siete: LTE Cat 12 600Mbps DL \ Cat13 150Mbps(64QAM) UL
 • OS: Android Oreo™
 • CPU: Qualcomm™ Snapdragon® 835 Mobile Platform
 • RAM: 6 GB LPPDDR 4X
 • Úložisko: 128G GB USF2.1[ii]
 • Konštrukcia: Dotykový monoblok s kapacitnými softvérovými klávesmi
 • Displej: 5.5” QHD pOLED, 3D Corning® Gorilla® Glass 5
 • Hlavný fotoaparát: 12MP wide, 2L7, 1.4um, 2PD, f/1.75, FOV 78”
 • Sekundárny fotoaparát: 13MP tele, 3M3, 1.0um, f/2.6, FOV 47.3”, dvojfarebný blesk
 • Predný fotoaparát: 5MP, 4E8, 1.4um, F/2.0, FF, display flash
 • Konektivita a senzory: 802.11 a/b/g/n/ac (MIMO), Bluetooth 5.0, GPS/AGPS+GLONASS+BDS, NFC, ANT+, čítačka odtlačkov prstov, ALS/PS, akcelerometer, e-kompas (pozn. prekl. – e-kompas), gyroskop, Hallov senzor, barometer
 • Batéria: integrovaná 3260mAh batéria[iii]
 • Zvuk: 3 AOP mikrofóny, reproduktor s inteligentným zosilňovačom
 • Nabíjanie: kompatibilita s QC 4, podpora Qi bezdrôtového nabíjania
 • Rozmery: 140,93 x 72,97 x 7,5 mm
 • Nano SIM

[i] Až do 132 dB
[ii] Predinštalovaný systém a aplikácie môžu zaberať významnú časť vnútorného úložiska.
[iii] Batéria má limitovaný počet nabíjacích cyklov a jej kapacita sa môže s pribúdajúcim časom meniť. Po uplynutí určitej doby môže byť nutná jej výmena
Zobrazit Galériu

Whispr communications s.r.o.

Všetky autorove články
Nokia smartfon mobil telefon Slovensko

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať