SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Prichádza Ai Pin, nositeľné zariadenie vybavené AI, ktoré nás bude sprevádzať na každom kroku

Výskum a vývoj
2

Očakávaný Ai Pin, zariadenie s umelou inteligenciou od spoločnosti Humane, sa má uviesť na trh 9. novembra a v týchto dňoch sa objavujú ďalšie podrobnosti o ňom. Humane, technologický startup zameraný na umelú inteligenciu, založili Imran Chaudhri a Bethany Bongiorno, bývalí dizajnéri spoločnosti Apple. Ai Pin bude samostatné zariadenie, netreba ho spárovať s telefónom. Bude fungovať ako osobný asistent s umelou inteligenciou, ktorého budete nosiť na oblečení a ktorý bude fungovať predovšetkým pomocou hlasu, aby mu používateľ mohol klásť otázky, takisto bude odpovedať na hovory a posielať textové správy.

Systém bude využívať kombináciu softvéru Humane a GPT-4 spoločnosti OpenAI. Zariadenie je vybavené malým projektorom. Na konferencii TED začiatkom tohto roka Chaudhri predviedol, ako by Ai Pin mohol fungovať, pričom si na dlani premietol oznámenie o hovore. Na podujatí zariadenie vytvorilo aj francúzsky preklad vety, ktorú mu Chaudhri povedal. Takisto sa ho spýtal, kde by mohol kúpiť darček svojej manželke, pričom dostal odpoveď s odporúčaním obľúbenej nákupnej štvrti v meste. Hoci Ai Pin bude mať senzory, kameru a mikrofón, podľa Humane bude súkromie na prvom mieste.

Podľa spoločnosti nebude mať žiadne aktivačné slovo. A bude mať indikátor súkromia nazývaný Trust Light, ktorý sa rozsvieti, keď sú kamera, mikrofón alebo senzory aktívne, takže okolie si to bude uvedomovať. Nositeľné zariadenie sa magneticky pripevní na oblečenie používateľa, napr. na klopu saka či vrecko nohavíc. Ai Pin prichádza v čase, keď sa technologické spoločnosti predháňajú vo vytváraní zariadení poháňaných umelou inteligenciou a zarábajú na popularite umelej inteligencie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Meta v septembri predstavila svoju najnovšiu generáciu inteligentných okuliarov Ray-Ban, ktoré integrujú Meta AI, konverzačného asistenta spoločnosti Meta. Apple a OpenAI údajne tiež spoločne vytvárajú hardvérové zariadenie s umelou inteligenciou. Niektorí technologickí experti sa domnievajú, že táto nová vlna zariadení poháňaných AI vytvorí „ďalší smartfón“, teda ďalšie zariadenie, ktoré sa stane neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.

Zdroj: businessinsider.in.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Ona reakcia na: Prichádza Ai Pin, nositeľné zariadenie vybavené AI, ktoré nás bude sprevádzať na každom kroku

2.11.2023 10:11
Film "Ona" sa stava realitou...
Reagovať

potrebujme to? reakcia na: Prichádza Ai Pin, nositeľné zariadenie vybavené AI, ktoré nás bude sprevádzať na každom kroku

31.10.2023 15:10
napokon sa nám začína príliš zužovať priestor PI (personal intelligence).
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať