ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Prvá autokamera s automatickým zaostrovaním „zmení pravidlá hry“

1

Kanadská technologická spoločnosť Sheba Microsystems vyvinula prvú automobilovú kameru s automatickým zaostrovaním na svete. Palubná kamera Sharp-7 využíva snímače MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems) na vytváranie vysokokvalitných snímok a dokáže jasne identifikovať vozidlá, ich poznávacie značky, osoby a okolie, pričom je odolná proti vibráciám a poveternostným vplyvom.

Snímač Sharp-7 s rozlíšením 8 Mpx, určený pre automobilový priemysel, odoláva extrémnym teplotám (-40 až 150 °C.) a poskytuje konzistentné a vysokokvalitné zobrazenie. Umožňuje takisto veľmi rýchle a presné automatické zaostrovanie, detekciu objektov a digitálny zoom.

Vytvorením snímania s najvyšším rozlíšením v automobilovej kamere chce spoločnosť Sheba zabezpečiť spoľahlivé fungovanie pokročilých asistenčných systémov vodiča, čo povedie k bezpečnejším cestám a lepšiemu zážitku z jazdy. Spoločnosť tvrdí, že táto technológia „zmení pravidlá hry“ a zvýši bezpečnosť na cestách. Predpokladá sa, že sa stanú súčasťou cestnej premávky v priebehu nasledujúcich desiatich rokov.

Zdroj: digitalcameraworld.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniuskamera reakcia na: Prvá autokamera s automatickým zaostrovaním „zmení pravidlá hry“

1.6.2024 06:06
Odporucam kamery do kazdych okuliarov predavanych v znackovych obchodoch. Samozrejme bez vedomia majitelov okuliarov. Dalsim levelom moze byt heknutie neuronovych sieti od oci k mozgu . Čim? No predsa novymi znackovymi smartfonmi,ktore su neoddelitelnou sucastou zivota kazdeho vyspeleho a uvedomeleho občana,jedinca i kolektivu v nasej vysokorozvinutej soc.(pardon kap.,ci feud. či akej vlastne) plánovanej a štastnej nadšenej a pravdivej spoločnosti.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať