TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Prvá vrecková batéria na domácku prestavbu bicykla na e-bajk

Technológie
0

Spoločnosť Swytch so sídlom v Spojenom kráľovstve uviedla najnovšiu edíciu svojej ľahko použiteľnej súpravy na prestavbu elektrických bicyklov. Aktualizácia obsahuje nový držiak na riadidlá, ktorý sa upína do pevného plastového puzdra, v ktorom je uložená batéria. No zatiaľ čo väčšina batérií pre e-bicykle má veľkosť malého hasiaceho prístroja, batéria Swytch má rozmer ručnej kalkulačky, akú ste možno používali ešte v strednej škole. 

To znamená, že by ste mohli nosiť batériu vo vrecku, ak máte funkčné, a nie len dekoratívne vrecká. Ďalšia skvelá vlastnosť súpravy je, že nový batériový systém je spätne kompatibilný. Ak teda máte na bicykli nainštalovanú predchádzajúcu generáciu súpravy Swytch, ale chcete batériu aktualizovať na najnovší model, nemusíte vymieňať zvyšok súpravy. Inak je súprava pomerne štandardná a pozostáva zo základného nábojového motora určeného na pripojenie na predné koleso bicykla.

V Európe dosahuje rýchlosť 25 km/h, v USA 32 km/h a má štandardných 250 W. Krása inovácie je v tom, že všetka elektronika je zabudovaná do batérie, čo znamená, že súprava je takmer univerzálne kompatibilná s akýmkoľvek bicyklom. Batérie sú dostupné v dvoch veľkostiach. Swytch Air má kapacitu 90 Wh na dojazd 15 km a Swytch Max so 180 Wh na dojazd 30 km.

Nie je to veľký dojazd, ale súprava je určená na krátke mestské výlety. Ak potrebujete väčší dojazd, môžete jednoducho nosiť vo vrecku druhú batériu. Obe súpravy majú počas obdobia predobjednávania cenu zníženú o 50 %. Celá súprava Switch Air, ktorá obsahuje aj motor predného kolesa, montážny materiál na riadidlá, LED displej a nabíjačku, vás momentálne vyjde len na 599 eur. Väčšia súprava Swytch Max je teraz v predaji len za 749 eur.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať