SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Prvé inteligentné hodinky Galaxy Watch FE ponúknu pokročilý monitoring zdravotných údajov väčšiemu počtu používateľov

Tlačové správy
1

Vďaka modelu Galaxy Watch FE získajú používatelia komplexný prehľad o svojom zdraví, medzi prednosti patrí aj konektivita v ekosystéme Samsung Galaxy a štýlový dizajn

SAMSUNG 07M Advertisement

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nové smart hodinky Galaxy Watch FE[1], ktoré ponúknu vyspelé a komplexné zdravotné funkcie širšiemu spektru používateľov. Medzi hlavné prednosti nového modelu patria špičkové hardvérové ​​vlastnosti a spoľahlivý systém merania zdravotných a fitness údajov, všetko prevzaté z modelov vyšších sérií[2]. Záujemcovia sa môžu tešiť aj na štýlové a zároveň odolné prevedenie. Hodinky Galaxy Watch FE sú skvelá voľba pre každého, kto chce začať pracovať na svojej fyzickej kondícii i duševnej pohode a potrebuje na to spoľahlivé informácie.

„Samsung chce ponúknuť monitoring zdravotných údajov i fyzických aktivít maximálnemu množstvu ľudí po celom svete. Chceme im dať možnosť, aby zmenili svoje každodenné návyky a vydali sa na cestu k väčšej duševnej pohode a k splneným cieľom,“ komentuje Junho Park, viceprezident a riaditeľ oddelenia Galaxy Ecosystem Product Planning v divízii Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Sme nesmierne radi, že sa naše portfólio nositeľných zariadení rozširuje o model Galaxy Watch FE – znamená to, že sa k zdravotným funkciám dostane viac ľudí a získajú tak motiváciu k zdravšiemu životu cez deň aj v noci.“

Štýl a odolnosť, ideálny základ pre každodenný wellness

Hodinky Galaxy Watch FE s veľkosťou 40 mm svojím prevedením vychádzajú z osvedčených modelov Galaxy, zároveň sa ale vyznačujú sviežim vzhľadom. Sú k dispozícii v troch farebných variantoch – v čiernej, ružovej a striebornej farbe. Záujemcovia sa môžu tešiť aj na nové remienky[3] s výrazným modrým a oranžovým prešívaním – veľmi dobre s hodinkami ladia a dohromady tvoria nesmierne elegantnú kombináciu pre každý štýl. Okrem toho s novými hodinkami prichádza aj celý rad nových ciferníkov, takže si každý môže prispôsobiť vzhľad hodiniek na mieru. Aj výmena remienka je jednoduchá, stačí jediné zacvaknutie. Vo výbave nechýba odolné zafírové sklo, ktoré sa pri každodennom používaní len tak nepoškriabe.

Zdravší život a väčšia motivácia

Základom monitorovacieho systému je vyspelý senzorový systém BioActive, vďaka ktorému hodinky Galaxy Watch FE ponúkajú celý rad pokročilých funkcií pre fitness aj wellness. Cesta k telesnej i duševnej pohode začína dobrým spánkom, celý rad funkcií sa teda týka práve odpočinku v noci[4]. K dispozícii je monitoring spánkových návykov, špeciálne spánkové koučovanie[5] či rady, ako si optimálne usporiadať prostredie v spálni[6]. Okrem toho môžu používatelia holistickým spôsobom monitorovať svoju srdcovú činnosť. Medzi osvedčené funkcie Galaxy Watch FE patrí napríklad detekcia abnormálne vysokého či, naopak, nízkeho tepu, s upozornením na prípadný nepravidelný srdcový rytmus (IHRN)[7], čo však zatiaľ nie je dostupné na Slovensku. Táto funkcia dokáže proaktívne sledovať srdcovú činnosť, z ktorej je možné posudzovať riziko atriálnej fibrilácie. Správnej srdcovej činnosti sa týka aj meranie krvného tlaku[8] a EKG[9].

Okrem toho môžu používatelia pomocou hodiniek monitorovať až 100 rôznych typov fyzických aktivít. Bežci majú k dispozícii pokročilú analýzu, ktorá zhodnotí nielen ich celkový výkon a dlhodobý pokrok, ale poskytne aj najrôznejšie praktické rady, ako sa nezraniť, udržať sa v kondícii a čo najlepšou cestou dospieť k splneniu osobných cieľov. Veľký význam pre zdravé behanie má aj stanovenie personalizovaných zón tepovej frekvencie na základe kardiopulmonálnych údajov[10].

Galaxy Watch FE teda pomáha používateľom plniť zdravotné ciele a udržať si motiváciu. Ako zdroj zdravotných a fitness dát slúži aj Monitoring telesnej stavby[11]. Okrem toho si používatelia môžu nastaviť aj zasielanie motivačných správ po celý čas, ako plnia ciele.

Prepojenie s ekosystémom Galaxy[12]

Ako všetky hodinky Galaxy Watch, aj model FE je možné bez problémov prepojiť s ďalšími zariadeniami Samsung Galaxy. Vďaka nim môžu používatelia napríklad ľahko a rýchlo nájsť telefón, ktorý niekam založili – slúži na to funkcia Nájdi moje zariadenie[13]. Priamo na displeji hodiniek sa dá tiež ovládať fotoaparát v telefóne[14] – môžete meniť režim, zoomovať a stláčať spúšť.

Dostupnosť[15] 

Hodinky Galaxy Watch FE budú na Slovensku k dispozícii od 1. júla 2024 v troch farebných prevedeniach – v čiernej, ružovej a striebornej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 199 €. Hneď od začiatku predaja bude k dispozícii variant s Bluetooth konektivitou (BT), verzia LTE bude dostupná neskôr v tomto roku.

Ďalšie informácie o modeli Galaxy Watch FE nájdete na www.samsung.sk a Samsung Newsroom.

 

[1] Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny, modelu a spárovaného prístroja. Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente sa môžu bez ohlásenia zmeniť, čo sa môže týkať benefitov, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností alebo ďalších produktových informácií.

[2] Slúži len na všeobecné wellness a fitness účely. Neslúži na odhalenie či diagnostiku chorôb alebo iných problémov, ani na ich liečbu. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu a nejde o kvalifikované lekárske odporúčania. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál. Dostupnosť niektorých funkcií sa môže líšiť podľa krajiny, modelu a spárovaného prístroja.

[3] Predáva sa samostatne. Dostupnosť remienkov môže závisieť od krajiny a mobilného operátora.

[4] Spánkové funkcie slúžia len na všeobecné wellness a fitness účely. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál.

[5] Sú potrebné dáta o spánku minimálne za 7 dní, z toho 2 voľné dni.

[6] K dispozícii v smart zariadeniach s registrovanou službou SmartThings. Vyžaduje najnovšiu verziu mobilných aplikácií Samsung Clock a SmartThings.

[7] Funkcia merania IHRN je k dispozícii len na vybraných trhoch. Funguje na zariadeniach s operačným systémom Wear OS vo verzii 4.0 alebo neskoršej. Neslúži na upozornenie na každý prípad nepravidelného srdcového rytmu, ktorý by mohol naznačovať atriálnu fibriláciu, a pokiaľ k notifikácii nedôjde, neznamená to, že sú všetky problémy vylúčené. Aplikácia nie je určená pre používateľov s arytmiou. Funkcie sú podporované prostredníctvom aplikácie Samsung Health Monitor. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny a zariadenia. Vzhľadom na obmedzenia v registrácii zdravotníckych zariadení funguje táto funkcia iba na hodinkách a v smartfónoch zakúpených v krajinách, kde je služba aktuálne k dispozícii (funkčnosť služby však môže byť obmedzená v prípade vycestovania do oblasti, kde služba nie je k dispozícii). Určené len pre používateľov starších ako 22 rokov.

[8] Meranie krvného tlaku je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Kvôli presnosti by si používatelia mali svoj prístroj kalibrovať každé štyri týždne pomocou tradičnej manžety. Aplikácia na meranie krvného tlaku nedokáže diagnostikovať hypertenziu, iné zdravotné problémy alebo známky srdcového záchvatu. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

9] Meranie EKG je k dispozícii len na vybraných trhoch. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom. Aplikácia nie je určená pre používateľov s arytmiou (s výnimkou atriálnej fibrilácie). Používatelia by nemali nikdy na základe meraní podnikať klinické kroky ani tieto výsledky interpretovať bez konzultácie s kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[10] Pre aktualizáciu rozpätia jednotlivých zón tepovej frekvencie na behanie na základe kardiopulmonálnych údajov je potrebné bežať vonku najmenej 10 min. rýchlosťou minimálne 4 km/h.

[11] Neodporúčame merať množstvo zložiek v telesnej stavbe v prípade, že máte implantovaný pacemaker alebo iné zdravotné prístroje. Tiež to neodporúčame tehotným ženám. U používateľov mladších ako 20 rokov nemusí byť meranie presné. Slúži len na všeobecné wellness a fitness účely.

[12] Dostupnosť niektorých funkcií či aplikácií sa môže líšiť podľa krajiny, mobilného operátora a spárovaného prístroja.

[13] Kvôli tejto funkcii je potrebné spárovať hodinky Galaxy Watch s telefónom a pripojiť sa k rovnakému účtu Samsung Account.

 

Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny, modelu a spárovaného prístroja.

[14] Ovládanie fotoaparátu (funkcia Camera Controller) funguje na hodinkách Galaxy Watch4 a novších modeloch Galaxy Watch pri spárovaní s telefónmi radu Galaxy S9 a novšími modelmi. Zoom funguje na hodinkách Galaxy Watch4 a novších modeloch Galaxy Watch pri spárovaní s telefónmi radu Galaxy S, Galaxy Note a Galaxy Z s používateľským rozhraním One UI 5.1 alebo novším, s podporou funkcie Camera Controller.

[15] Dostupnosť môže závisieť od krajiny a mobilného operátora. Podporované modely, farby, veľkosti a remienky môžu závisieť od krajiny a mobilného operátora.

[16] Dostupnosť farebných variantov môže závisieť od krajiny.

[17] Merané bez zdravotných senzorov.

[18] Merané bez remienka.

[19] Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, typického spôsobu používania a ďalších faktorov.

[20] Operačný systém Wear OS Powered by Samsung funguje v kombinácii s telefónmi s najnovšou verziou operačného systému Android (s výnimkou radu Go a telefónov bez prístupu ku Google Play Store). Podporované funkcie sa v jednotlivých platformách a krajinách líšia. Kompatibilita sa môže meniť.

[21] LTE konektivita je k dispozícii len pri LTE modeloch a bude dostupná neskôr v tomto roku.

[22] Hodinky Galaxy Watch FE sú vodotesné do hĺbky 50 m po dobu 10 minút (štandard 5ATM). Nehodia sa na potápanie alebo na činnosti vyžadujúce vysoký tlak vody. Pri namočení prístroja alebo rúk je nutné všetko pred ďalším ovládaním dobre osušiť. Hodinky Galaxy Watch FE sú vybavené stupňom ochrany IP68 proti prachu a sladkej vode pri ponorení do 1,5 m počas 30 minút. Ďalšie informácie nájdete v používateľskej príručke.

[23] Aktivácia zariadenia je možná len po pripojení k smartfónu s podporou Google Mobile Services. Zoznam kompatibilných zariadení sa môže v jednotlivých krajinách a u jednotlivých operátorov líšiť.

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

1 komentár

ЗизПорно reakcia na: Prvé inteligentné hodinky Galaxy Watch FE ponúknu pokročilý monitoring zdravotných údajov väčšiemu počtu používateľov

17.6.2024 13:06
ЗизПорно
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať