SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Prvé preteky v raketových oblekoch v štýle Iron-Mana

Technológie
0

Spoločnosť Gravity Industries oznámila, že zorganizuje svetovo prvé preteky v raketových oblekoch v štýle Iron-Mana. Prvé pokusy zakladateľa spoločnosti Gravity Richarda Browninga s jetpackom sa realizovali pred siedmimi rokmi.

Zatiaľ čo sa spoločnosť Mayman Aerospace špecializovala na tradične vyzerajúce jetpacky a lietajúce motocykle, Zapata na jetboardy a vysokorýchlostné lietajúce motokáry a tím Jetman vytvoril bleskurýchle raketové krídla, raketový oblek Gravity poháňa jedna dýzová turbína integrovaná do batoha s palivovou nádržou a ďalšie štyri turbíny sú umiestnené na rukách pilota.

 

Pre turbíny na rukách je lietanie týmto strojom veľmi fyzicky náročné – väčšinu hmotnosti tela nesú ramená a ruky a používate ich aj na manévrovanie. Takýto 27-kilogramový oblek s výkonom 1050 koní sa dá kúpiť približne za 483 000 USD, prípadne si za prijateľnejších 3500 USD v ňom možno zalietať v káblovom tréningovom zariadení.

Na základe dohody podpísanej s dubajskou vládou sa 28. februára v rámci výstavy Dubai Boat Show uskutočnia v oblasti medzi dubajským prístavom a Skydive Dubai prvé preteky v raketových skafandroch na svete. Pilot z Emirátov Ahmed Al Shehhi absolvoval výcvik v spoločnosti Gravity v Spojenom kráľovstve a plánuje sa zúčastniť na pretekoch spolu s ďalšími siedmimi pilotmi.

 

Budú to okruhové preteky a toto video z FPV dronu by vám malo poskytnúť predstavu o tom, ako to bude vyzerať z pohľadu pretekárov. Nie je jasné, či pôjde o preteky na čas, alebo sa na trať vydá viacero pilotov naraz. Obleky budú upravené na vztlak a ochranu pred utopením pre prípad, že niekto pristane vo vode. Súťaž bude zahŕňať aj úlohy pre pretekárov vyžadujúce manévrovanie, presnosť a rýchlosť letu.  

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať