ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Prvý detektor deepfake pracujúci v reálnom čase

0

Intel predstavil produkt FakeCatcher, ktorý charakterizuje ako úplne prvý detektor falošných videí na svete fungujúci v reálnom čase. Údajne má presnosť 96 % a pracuje na základe analýzy pixelov pomocou inovatívnej fotopletyzmografie (PPG). FakeCatcher sa od väčšiny detektorov založených na hlbokom učení líši tým, že hľadá autentické stopy v skutočných videách, a nie v surových údajoch, aby odhalil známky neautentického obsahu.

Jeho metóda je založená na PPG, metóde používanej na meranie množstva svetla, ktoré je buď absorbované, alebo odrazené krvnými cievami v živom tkanive. Keď naše srdce pumpuje krv, žily menia farbu a tieto signály technológia zachytí, aby zistila, či je video falošné alebo nie.

Detektor zhromažďuje tieto signály z 32 miest na tvári predtým, ako ich algoritmy prevedú do časopriestorových máp, na základe ktorých sa rozhodne, či je video pravé alebo falošné. Deepfake videá sú čoraz väčšou hrozbou na celom svete. Podľa správy spoločnosti Gartner firmy vynaložia na riešenia kybernetickej bezpečnosti zamerané proti nim takmer 188 miliárd dolárov.

Predplatné NEXTECH 2021

V súčasnosti detekčné aplikácie zvyčajne vyžadujú nahrávanie videí na analýzu a získanie výsledkov môže trvať hodiny. Intel tvrdí, že jeho detektor by mohli využívať platformy sociálnych sietí, aby zabránili používateľom nahrávať škodlivé deepfake, zatiaľ čo spravodajské organizácie by vďaka nemu mohli zabrániť náhodnému zverejneniu zmanipulovaných videí.

Zdroj: pcmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať