Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Prvý hyperloop začne prepravovať cestujúcich rýchlosťou 1200 km/h už o pár rokov

9

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT) predstavila návrhy vôbec prvého kompletného hyperloopu, ktorý má dopraviť pasažierov z Chicaga do Clevelandu iba za 35 minút. Komerčný systém sa najprv vyrobí ako prototyp v Abu Zabí a spojí ho s mestami Dubaj a Al Ain. Kabíny a systém budú vyrobené z „vibránia“, čo podľa spoločnosti predstavuje „najbezpečnejší materiál na Zemi“. Ide o fiktívny prvok pochádzajúci od mimozemšťanov, známy z filmov Čierny panter a Kapitán Amerika.

Ak bude testovanie v Abu Zabí úspešné, HTT chce začať budovať americký hyperloop v roku 2023 a uviesť ho do prevádzky do roku 2028. Podľa vyjadrenia spoločnosti budú kabíny schopné každý deň prepraviť spolu 164 000 cestujúcich a premávať majú každých 40 sekúnd. Prvá trať bude spájať Cleveland v Ohiu s Chicagom v štáte Illinois. Skúma sa však aj možnosť rozšírenia o Pittsburgh, Pensylvániu a New York City. Na napájanie systému sa bude používať iba obnoviteľná energia.

Štúdia Hyperloop Great Lakes z roku 2019 odhaduje, že systém hyperloop spájajúci Chicago, Cleveland a Pittsburgh by potenciálne znížil emisie CO2 v regióne o 143 miliónov ton. Začiatkom tohto mesiaca skupina predstavila prvý izolačný ventil plnej veľkosti. Päťmetrové ventily budú umiestnené každých 11 km v celom potrubnom systéme a umožnia uzatvoriť určitý úsek na vykonanie údržby. Je to jeden z najväčších vákuových ventilov, aký bol kedy vyrobený.

Vo väčšine núdzových scenárov sa kabíny zastavia na vopred určených pohotovostných staniciach rozmiestnených pozdĺž celej trasy, aby cestujúci opustili systém. Ak kabína nie je schopná zastaviť pri vopred definovanom východe, osvetlená núdzová cesta vo vákuovom potrubí povedie cestujúcich k núdzovým prielezom, aby mohli bezpečne opustiť infraštruktúru.

Zdroj: dailymail.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

daily mail je medium reakcia na: Prvý hyperloop začne prepravovať cestujúcich rýchlosťou 1200 km/h už o pár rokov

6.4.2021 20:04
ktoremu minimalne v tych clankoch co preberate ide o senzacie a drobnostami ako vedecke fakty sa nezaobera.
Ked uz tak preberajte od nich sport za co dostali niekolko oceneni a nie clanky za ktore dostali na wikipedii ban.
https://www.theguardian.com/technology/2017/feb/08/wikipedia-bans-daily-mail-as-unreliable-source-for-website
Snad tomu celemu nerozumiem a tento pristup Vam zvysuje citanost ale podla tych diskusii pod clankami kde vidim max jedneho-dvoch co poukazu na to ze pisete hluposti, potom jedneho vyhodeneho zamestanaca co vas neustale uraza a dalsieho co ma za ulohu napisat ze samotny fakt ze ste sa naucili prekladat z anglictiny staci, sa mi to nezda a osobne si myslim ze to nestaci.
Reagovať

RE: daily mail je medium reakcia na: daily mail je medium

7.4.2021 00:04
Zdroj clankov a ich vyber by bol aj OK. Ale, ked je jasne, ze pisu o studii alebo niekoho teste s ciastocnymi vysledkami, tak by nemali do nadpisov to formulovat ako za hotovu vec, ktora bude existovat. Nech formuluju napr. XY skola skuma/pracuje na.... Termin ukoncenia vyskumu/testu je xxxx/neznamy..., atd.
Reagovať

RE: RE: je to perfektný článok, nič mu nechýba Hyperloos Blava-Viedeň je už na ceste reakcia na: RE: daily mail je medium

7.4.2021 12:04
Je to perfektný článok, nič mu nechýba Hyperloos Blava-Viedeň je už na ceste. Len tak ďalej pc revue, nám sa články veľmi páčia. Ten hyperloos Blava-Viedeň nás kedy asi tak zvezie na svojej prvej stanici? V 2028?
Reagovať

.......................... reakcia na: Prvý hyperloop začne prepravovať cestujúcich rýchlosťou 1200 km/h už o pár rokov

6.4.2021 18:04
Abu Dabí a nie Zabí!
Reagovať

hnojaci klamari reakcia na: Prvý hyperloop začne prepravovať cestujúcich rýchlosťou 1200 km/h už o pár rokov

6.4.2021 00:04
Nebude. Ani ho nie je plan stavat, ale uz klamete, ze sa bude prevadzkovat.
Reagovať

RE: Už je rozostavaná trať Bratislava-Viedeň hyperloos. reakcia na: hnojaci klamari

6.4.2021 11:04
Už je rozostavaná trať Bratislava-Viedeň, ty si to ešte nevidel v televízií? Hyperloos funguje.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať