SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Prvý liek na COVID-19 prešiel skúškami na ľuďoch. Nebude však lacný

9

Farmaceutická spoločnosť Merck zverejnila prvé údaje z rozsiahlej štúdie fázy 3 orálnej antivírusovej liečby COVID-19. Priebežné výsledky ukazujú, že liečba znižuje riziko hospitalizácie alebo úmrtia na COVID-19 o 50 percent, ak sa tabletka začne užíva do piatich dní od objavenia sa symptómov. Za posledných 18 mesiacov sa vyvinula široká škála terapií COVID-19, siahajúcich od vakcín po monoklonálne protilátky. V súbore nástrojov však chýba pilulka, ktorú možno užiť doma pri prvom náznaku koronavírusovej infekcie.

Orálny liek Merck na COVID-19 sa nazýva Molnupiravir. Liečivo sa začalo vyvíjať niekoľko rokov pred pandémiou ako antivírusové činidlo zamerané na RNA vírusy s hlavným zameraním na chrípku. No keď sa objavil SARS-CoV-2, zameranie celého výskumu sa presunulo na to, či bude Molnupiravir pôsobiť proti koronavírusom. Štúdia bola navrhnutá tak, aby zistila, či Molnupiravir znižuje riziko hospitalizácie alebo smrti u pacientov s vysokým rizikom závažného priebehu ochorenia COVID-19. Nedávna tlačová správa spoločnosti Merck ponúka predbežné údaje o prvých 775 pacientoch prijatých do štúdie.

SME konferencia_092021

Zistilo sa, že liek v porovnaní s placebom znižuje mieru hospitalizácie alebo úmrtí o 50 percent. Iba 28 z 385 pacientov užívajúcich Molnupiravir skončilo v nemocnici s COVID-19 v porovnaní s 53 z 377 pacientov v skupine s placebom. Ešte dôležitejšie je, že nikto z hospitalizovaných pacientov s Molnupiravirom nezomrel, zatiaľ čo v skupine s placebom sa vyskytlo osem úmrtí. Priebežné údaje od spoločnosti Merck ukazujú, že v testovacej skupine neboli zistené žiadne nežiaduce účinky.

Merck plánuje čoskoro predložiť žiadosť o povolenie na núdzové použitie americkému Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). Odhaduje sa, že päťdňová kúra Molnupiravirom bude stáť okolo 700 USD. Merck tvrdí, že zavedie odstupňovanú cenovú politiku, aby sa zabezpečilo, že liek bude dostupný aj pre krajiny s nízkymi príjmami. No keďže liek je účinný len vtedy, ak sa podáva v počiatočnej fáze infekcie, musia existovať dobré testovacie stratégie na zachytenie týchto prípadov.

Zdroj: newatlas.com.

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

Jtmp hu reakcia na: Prvý liek na COVID-19 prešiel skúškami na ľuďoch. Nebude však lacný

10.10.2021 08:10
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at nextech.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme? reakcia na: Prvý liek na COVID-19 prešiel skúškami na ľuďoch. Nebude však lacný

5.10.2021 17:10
To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme?
Reagovať

RE: To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme? reakcia na: To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme?

8.10.2021 11:10
Kde zijes? 80Eur za tyzden(320 za mesiac) je cca polovica minimalnej mzdy na SK.

Nikto ti nekaze kupovat tie lieky, ak mas rozum das sa zaockovat (zdarma) a pravdepodobnost ze skoncis v nemocnici sa znizi podstatne viac, nez pozivanim liekov.
Reagovať

RE: RE: Minimálnu mzdu chce Sulík zrušiť, budeš robiť veru za tých 80€, čo dnes núkajú. reakcia na: RE: To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme?

8.10.2021 19:10
Minimálnu mzdu chce Sulík zrušiť, budeš robiť veru za tých 80€, čo dnes núkajú. Byť tebou, moc by som sa na minimálku nespoliehal. Sa radšej pozri, čo si volil: vraj tu bude trhový mechanizmus.
Reagovať

RE: RE: To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme? reakcia na: RE: To je teda sila: Za týždeň ti tu núkajú plat 80€ a oni chcú za liečbu týždenne 700€? To kde sme?

8.10.2021 12:10
A lacný a účinný Ivermektín (17 €) minulý mesiac u nás zakázali predávať...
Reagovať

Oni fakt nechali umrieť osem ľudí s placebom? To, ako vážne? Na covid19 im dali placebo a oni zdochli? Sila toto, čo urobili :( reakcia na: Prvý liek na COVID-19 prešiel skúškami na ľuďoch. Nebude však lacný

5.10.2021 17:10
Oni fakt nechali umrieť osem ľudí s placebom? To, ako vážne? Na covid19 im dali placebo a oni zdochli? Sila toto, čo urobili :(
Reagovať

RE: Oni fakt nechali umrieť osem ľudí reakcia na: Oni fakt nechali umrieť osem ľudí s placebom? To, ako vážne? Na covid19 im dali placebo a oni zdochli? Sila toto, čo urobili :(

8.10.2021 12:10
V civilizovaných krajinách sa do výskumu hlásia dobrovoľníci. Na rozdiel od Slovenska, kde vláda do výskumu pre cudziu mocnosť zatlačila celý národ, ehm, všetko obyvateľstvo.

RE: Oni fakt nechali umrieť osem ľudí s placebom? reakcia na: Oni fakt nechali umrieť osem ľudí s placebom? To, ako vážne? Na covid19 im dali placebo a oni zdochli? Sila toto, čo urobili :(

5.10.2021 20:10
aj kovid je placebo tak co...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať