PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Startup našiel spôsob ako zdigitalizovať vône. A šíriť ich cez internet

1

Telavivská spoločnosť Moodify získala v investičnom kole 8 miliónov dolárov na digitalizáciu vône. Platforma spoločnosti, vyvinutá v spolupráci s poprednými výskumníkmi z Weizmannovho inštitútu, umožňuje presnú kontrolu na molekulárnej úrovni pri navrhovaní vôní pomocou neurónových sietí a strojového učenia. Hoci iné spoločnosti, ktoré sa pokúšali vytvoriť online zážitok z vôní, zlyhali, Moodify tvrdí, že uplatňuje nový prístup. Využitím pokročilého hlbokého učenia tím objavil súvislosť medzi určitými fyzikálno-chemickými vlastnosťami molekúl vôní a spôsobom ich vnímania ľuďmi.

Predplatné NEXTECH 2021

Technológia umožňuje digitálizovať vône a distribuovať ich prostredníctvom internetu. A takisto umožňuje účinne a selektívne kontrolovať zápach. Moodify nedávno uviedol na trh pod značkou Moodify Pet aj riešenie na kontrolu zápachu pre záchodové boxy pre mačky, ktoré je určené na odstránenie zápachu z domácností. Tento výrobok si zakúpili už tisíce majiteľov mačiek. Finančné prostriedky získané od investorov budú použité na ďalší rozvoj algoritmov a databáz hlbokého učenia s cieľom zlepšiť schopnosť predikcie vôní a kontroly zápachu Moodify na účely úplnej komercializácie technológie.

Zdroj: jpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Si to predstav, že takto ti kontrolujú vône pri počítači a pozeráš péčko, tak jaký smrad tam musíš mať, holú kundu, semeno a prd reakcia na: Startup našiel spôsob ako zdigitalizovať vône. A šíriť ich cez internet

5.10.2021 17:10
Si to predstav, že takto ti kontrolujú vône pri počítači a pozeráš péčko, tak jaký smrad tam musíš mať, holú kundu, semeno a prdy.
Reagovať

Pridať komentár