SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

RadioGPT: Umelá inteligencia už vysiela do éteru

Technológie
0

Mediálna spoločnosť Futuri z Clevelandu spustila RadioGPT, vôbec prvú rádiovú platformu na svete poháňanú umelou inteligenciou. Technológia by mohla zmeniť odvetvie rozhlasového vysielania a umožniť spoločnostiam znížiť náklady a zároveň určiť časť, možno aj celý obsah rozhlasovej stanice. RadioGPT využíva technológiu TopicPulse od Futuri na skenovanie online spravodajských zdrojov a sociálnych sietí s cieľom identifikovať témy a trendy na miestnych trhoch.

Platforma potom pomocou rovnakej technológie GPT-3, akú využíva ChatGPT, vytvára scenáre pre rozhlasové vysielanie, ktoré vo vysielaní prezentujú osobnosti vytvorené umelou inteligenciou. Technológia Futuri dokáže automatizovať aj ďalšie procesy vrátane vytvárania blogov na webových stránkach, príspevkov na sociálnych sieťach, krátkych videí a konverzie obsahu vysielania do podcastov. Nedávno aj spoločnosť Spotify spustila novú funkciu umelej inteligencie s názvom DJ.

Podobne ako rozhlasový diskdžokej aj DJ ponúka výber hudby s komentárom nahovoreným umelou inteligenciou. Podľa generálneho riaditeľa Futuri Daniela Anstandiga jeho spoločnosť vytvorila RadioGPT, aby „zachránila rádio, nie s ním súťažila“. Zámerom spoločnosti je rozšíriť schopnosť stanice naplniť program živším a lokálnym obsahom. Na druhej strane RadioGPT podobne ako ChatGPT vyvoláva obavy, že umelá inteligencia oberie ľudí o prácu.

Predplatné NEXTECH 2021

Futuri spustilo demo stránku na predvedenie možností RadioGPT. Technológia bude debutovať na skutočných rozhlasových staniciach v polovici apríla vrátane Alpha Media, ktorá vlastní a prevádzkuje viac ako 200 staníc v USA, a Rogers Sports & Media, ktorá ich vlastní 55 v celej Kanade. Spoločnosti prevádzkujúce rozhlasové vysielanie by tak mohli využiť umelú inteligenciu ako spôsob, na zníženie nákladov a zvýšenie efektivity využívania svojich zdrojov.

Zdroj: axios.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať