SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Recenzia: Motorola Moto E4 – lacný pomocník

2

Prvá vec, ktorú si pri tomto smartfóne človek všimne, je jeho veľmi nízka cena, ktorou sa radí do triedy „low-budget“ zariadení.

Nenechajme sa spomínanou nízkou cenou odradiť, smartfón je vybavený schopným štvorjadrovým procesorom Mediatek MT6737, pracujúcim na frekvencií 1.3 GHz a spolu s internou pamäťou veľkou 2GB vytvárajú tandem, ktorý zabezpečí dostatočnú plynulosť. O fotky, aplikácie či iné multimédia sa postará 16 GB veľké úložisko. Pomocou SD karty sa dá doplniť o ďalších 128 GB. Samozrejmosťou je HD (720 p) displej a 8 megapixelová zadná, resp. 5 megapixelov predná kamera. Papierové špecifikácie sú teda viac než sľubné.

Dizajn
Dizajn Moto E4 je typický „motorolovský“. Niet divu, pretože zdedil niekoľko prvkov vzhľadu po vlajkových lodiach od tejto spoločnosti, napríklad mierne zaoblené okraje či detektor otlačku prstov. Ten pripomína home button, no plní len úlohu odomknutia smartfónu, ktorá však funguje naozaj bezchybne. Fotoaparát na zadnej strane je až zbytočne masívny, pretože šošovka aj LED dióda sú pomerne útle. Vstupy a ovládacie prvky sú základné, k dispozícií bol iba MicroUSB na spodnej a 3.5 mm jack pre slúchadla na hornej strane. Jack prekvapivo nepodporuje napríklad slúchadla Earpods od Apple, to jediné by sa dizajnu dalo vyčítať.

Displej
Veľmi dobrú odozvu mal 5-palcový LCD displej s HD rozlíšením a pracovalo sa mi na ňom skutočne pohodlne. Hoci je 720 p rozlíšenie u lacných Androidov pomerne bežné, full HD by bolo určite výhodou, rovnako ako pri Moto G5, ktorý sa nachádza v porovnateľnej cenovej kategórií. Obrázky sú však vďaka pomeru kontrastu 962 : 1 ostré a priemerný jas 474 cd/m² zabezpečuje dobrú čitateľnosť displeja aj na slnku.

Batéria a výkon
Vďaka štvorjadrovému procesoru a 2 GB RAM podáva Moto E4 slušný výkon tiež v graficky náročných procesoch. Napríklad, legendárne GTA San Andreas, či väčšinu hier zvláda plynule. Batéria s kapacitou 2800 mAh na jedno nabitie pri strednej zaťaží vydrží  dva dni. Navyše je odnímateľná, čo sa v súčasnosti už tak často nevidí. 

Fotoaparát
Najväčším kameňom úrazu je podľa očakávaní predný fotoaparát. 8 megapixelov s f/2.2 autofokusom znie síce pekne, no žiadnych prídavných technológií, ako napríklad zaostrenie podľa rozpoznania tvare, stabilizácia obrazu či manuálne nastavenie ISO, sme sa nedočkali. Prakticky celý fotoaparát funguje na automatickom nastavení, s výnimkou HDR a blesku. Pri nižších svetelných úrovniach boli fotky zrnité. Video beží na 720p pri 30 snímkach za sekundu. 

Verdikt
Lenovo Moto E4 ponúka veľa muziky za málo peňazí. S tým prichádzajú samozrejme isté obmedzenia, ako napríklad horší fotoaparát. Na trhu navyše nájdeme množstvo lacných androidov, ktoré ponúkajú minimálne rovnaké benefity. Používateľská skúsenosť s týmto smartfónom však bola veľmi príjemná.

Parametre:

OS: Android 7.1 (Nougat); CPU: 4 jadrový Mediatek MT6737 1.3GHZ; rozmery 44.7 x 72.3 x 9.3 mm; Hmotnosť: 151 g; displej: 5 palcový 720p; pamäť: 16 GB interná, 2 GB RAM; SD karta: áno, do veľkosti 128 GB, Dual SIM: áno; batéria: odnímateľná 2800 mAH; fotoaparát : predný: 8MP, f/2.2 autofokus, LED blesk; zadný : 5 MP, f/2.2 autofokus, LED blesk; Antutu benchmark skóre: 31 000 bodov, umiestnil sa v percentile 54% najlepších.
Cena: 150 EUR

Plusy/ Mínusy

+ Dizajn, cena, výdrž batérie, bezchybný detektor otlačkov prsta, odnímateľná batéria
- Fotoaparát, zlá podpora slúchadiel

HODNOTENIE:

Dizajn: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
Výkon: ■ ■ ■ ■ ■ ■ 60 %
Používateľská skúsenosť ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 90 %
Fotoaparát: ■ ■ ■ ■ ■ 50 %

Celkovo: 72 %

 

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
Lenovo Moto E4 Lenovo

2 komentáre

Skúsil som a nedám z ruky reakcia na: Recenzia: Lenovo Moto E4 – lacný pomocník

19.8.2018 22:08
Stiahol som si túto apk https://www.androidpolice.com/2018/04/10/nokia-camera-pro-camera-mode-available-try-apk-download/ a nedám mobil z ruky. Plne vyhovuje pre facebook i na papier
Reagovať

A aka je ta cena? reakcia na: Recenzia: Lenovo Moto E4 – lacný pomocník

5.11.2017 18:11
Mozno by to mohlo niekoho zauijmat...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať