S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Recenzia: TP- LINK NC 450 - sekuriťák, ktorý vidí aj v tme

3

Bezpečnostných IP kamier, ktoré dokážu za denného svetla livestreamovať obraz na cloud, je na trhu veľa. Cloudová kamera s názvom NC450 od čínskej firmy TP-Link však ponúka niekoľko funkcií, vďaka ktorým je veľmi zaujímavá.

Technické výdobytky
NC450, tak ako jej predchodca NC250, ponúka obraz vo vysokom rozlíšení, vstavaný mikrofón či detekciu pohybu. To, čo robí túto kameru oproti jej predchodcom jedinečnou, je možnosť automatického rozpoznania a prepnutia medzi denným a nočným režimom. Vďaka infračervenej LED dióde a vysokému rozlíšeniu je obraz veľmi  kvalitný aj za tmy. Ďalšou pozitívnou vymoženosťou je funkcia vzdialeného pohybovania (tzv. remote control) - 360 stupňov horizontálne a 150 vertikálne. Kamera teda pokrýva prakticky celý priestor miestnosti, v ktorej sa nachádza. Zabezpečenie  vašej pracovne je tým dotiahnuté na maximum. V prípade, že sa do nej dostane nepovolaná osoba, zariadenie vás navyše upozorní formou notifikácie na smartfóne či v e-maili.

Konektivita
Na zadnej strane sa okrem  portu na napájanie, ethernetovej prípojky, slotu na SD kartu a konektoru na Wi-Fi anténu nachádza aj wps tlačítko, ktoré slúži aj ako reset button. Tlačidlo na vypnutie a zapnutie by sme tu hľadali márne, a tak jediným spôsobom, ako kameru vypnúť, ostáva vytiahnutie zo siete, čo vytvára značné nepohodlie. WPS funguje bezchybne a pripojenie do internetovej siete je veľmi rýchle.

Inštaláciu zvládne aj laik
V príbalovom letáku, nachádzajúcom sa v balení (na ktorom si dal TP-Link naozaj záležať), sú jasné a stručné inštrukcie, preto pripojenie a zapnutie kamery zvládne aj absolútny laik. Ak sa neuspokojíte s umiestnením kamery na stole či poličke, máte k dispozícii konzolu na zavesenie na stenu,. V takom prípade vám dobre poslúži aj predlžovací kábel pre AC pripojenie, ktorý je súčasťou balenia spolu s prídavnou Wi-Fi anténou alebo ethernetovým káblom. Ten je však pomerne krátky a pokiaľ sa kamera nenachádza v bezprostrednej blízkosti routera, budete potrebovať kábel o niečo dlhší.  Po prvom spustení sa rozsvieti na kamere červené svetlo, následne prebehne rýchla stabilizácia šošovky. Pre počiatočnú konfiguráciu je potrebné na inteligentom telefóne nainštalovať aplikáciu TPcamera, ktorá je dostupná na telefónoch s iOS a rovnako aj s  Androidom či Windowsom.. Následné vytvorenie účtu a spárovanie s kamerou je otázka niekoľkých desiatok sekúnd. Aj napriek nie najlepšiemu dizajnu, je používanie aplikácie veľmi jednoduché, aj preto, že má dotykovú obrazovku.. Ťahaním prsta po obrazovke meníme uhol obrazu, či jeho priblíženie alebo oddialenie. Kamera, dizajnom pripomínajúca Eve z filmu Wall-e, reaguje skutočne veľmi svižne, isté oneskorenie je skutočne zanedbateľné.

Testovanie kamery v praxi
Kameru sme testovali v miestnosti panelového bytu, položená bola na 150 cm vysokej skrini. Pred odchodom sme vložili micro SD kartu do slotu, a tým sme zapli funkciu detekcie zvuku i pohybu. Spárovanie účtu v aplikácií TPcamera s kamerou nám umožnilo ňou pohybovať aj počas toho, keď sme sa nenachádzali na rovnakej internetovej sieti. Hoci sme boli pripojení do 3G siete, odozva bola na dobrej úrovni. Rozpoznávanie zvuku je na tom však už horšie. Kamera nám neustále posielala plané poplachy. Väčšinu z nich spôsoboval zvuk z kamery samotnej, pre ostatné sme racionálne vysvetlenie nenašli. Pri každom poplachu ukladala kamera asi minútu dlhý záznam na pamäťovú kartu, takže sa pri takomto „splašenom režime“ môže ľahko stať, že o pár dní bude zaplnená. Detekcia pohybu je spoľahlivejšia, hneď po príchode do miestnosti sme dostali oznámenie na telefón.

Verdikt
TP-Link NC450 je kvalitná IP kamera, vhodná pre zabezpečenie vášho domu, kým ste na cestách. Navyše vám pošle upozornenie, ak sa u vás doma niečo deje. Vďaka jednoduchej inštalácií a intuitívnej aplikácií je jej používanie vhodné aj pre absolútnych laikov. Funkcia detekcie zvuku je užitočná len v prípade, že sa nachádzate v inej miestnosti než vaše deti či domáce zvieratá. Pokiaľ však nie ste v rovnakej budove, je skôr zbytočná kvôli planým poplachom.

Parametre:

Wi-Fi štandard: IEEE 802.11b/g/n, rozlíšenie: 1 280 × 720, počet ethernetových slotov: 1, počet snímkov za sekundu: 30, možnosť rotácie šošovky: áno, nočný režim: áno, rozmery: 10,9 x 10,6 x 14,4 cm, hmotnosť: 1 200 g
• Cena: 86  €

PLUSY, MÍNUSY:

+ Možnosť rotácie šošovky, dobrá kvalita obrazu, rovnako aj za tmy, automatické prepnutie denného a nočného módu
- Chýba fyzické tlačidlo na zapnutie/vypnutie, absencia SD karty v balení, plané poplachy počas detekcie zvuku

Hodnotenia:

Kvalita obrazu: 90 %
Používateľská skúsenosť: 75 %
Celkovo: 85 %

 

 

 

 

Zobrazit Galériu

Adrián Štefánik

Všetky autorove články
TP- LINK NC 450

3 komentáre

Ako funguje pri vypadku napajania? reakcia na: Recenzia TP- LINK NC 450 - Sekuriťák, ktorý vidí aj v tme

31.5.2017 08:05
Skoro kazdy zlodej vyhodi istice pri vlamani aby mal od tychto hraciek pokoj ....
Reagovať

RE: Ako funguje pri vypadku napajania? reakcia na: Ako funguje pri vypadku napajania?

31.5.2017 11:05
No najprv sa musí vlámať až potom vyhodí ističe a ešte ich musí nájsť .
Reagovať

RE: RE: Ako funguje pri vypadku napajania? reakcia na: RE: Ako funguje pri vypadku napajania?

1.6.2017 17:06
Dobrý deň, ako spomína pán nadomnou, kamera najprv pošle notifikáciu (ak si zlodeja všimne) a pri následnej kontrole notifikácie si všimnete, že je kamera mimo prevádzky.

Adrián Štefánik
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať