SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Reevo: Futuristický elektrický bicykel do mesta

Technológie
2

Popularita bicyklov s elektromotorom stúpa. Ak sa práve chystáte nejaký e-bajk kúpiť, venujte pozornosť aj modelu Reevo, ktorý sa označuje ako Rolls Royce elektrických bicyklov. Na portáli Indiegogo získal cieľovú sumu 50 000 dolárov za menej ako 15 minút po spustení kampane. Čím upútal pozornosť? Predovšetkým svojím dizajnom. Jeho kolesá sú v strede úplne prázdne, nie sú v nich ráfiky ani náboj. Spoločnosť však tvrdí, že bicykel je napriek tomu veľmi bezpečný a môže uniesť hmotnosť až 120 kg.

Konštrukcia zo zliatiny hliníka s elegantným čiernym povrchom sa zdá trochu objemnejšia ako v prípade typického bicykla. Reevo má vo výbave silný svetlomet, zabudované smerové svetlá a koncové svetlo (800 lúmenov). K dispozícii je takisto senzor okolitého svetla, ktorý dokáže detegovať vonkajšie podmienky a automaticky zapínať a vypínať svetlá. Čo sa týka zabezpečenia, bicykel je dodávaný s trojstupňovým systémom proti krádeži. Snímač odtlačkov prstov umožňuje bezkľúčový prístup.

Nepotrebujete reťaz ani zámok, bicykel môžete zaistiť stlačením tlačidla. A vďaka biometrickému overeniu ho odomknete za jednu sekundu. Do rámu bicykla je zabudovaný aj bezpečnostný systém, ktorý zabraňuje otáčaniu kolies. Okrem toho má bicykel vo svojom ráme aj mikročip s modulom GPS. Ten automaticky sleduje pohyb, a ak ho zistí, pošle vám upozornenie. Čip sa nedá odstrániť bez rezania rámu, takže svoj bicykel budete môcť kedykoľvek nájsť na mape v smartfónovej aplikácii Reevo.

Bicykel má 750 W motor, ktorý umožňuje dosiahnuť rýchlosť až 40 km/h. Súčasťou výbavy je pedálový asistenčný systém, ktorý poskytuje pomoc v závislosti od sklonu vozovky. 48 V batéria s kapacitou 10,5 Ah je odnímateľná, takže ju môžete vziať so sebou a ľahko nabiť. Vnútorný bezpečnostný systém ukrýva druhú batériu na 10 hodín stand-by režimu. Tá sa postará o bezpečnosť vášho bicykla počas nabíjania hlavnej batérie.

Úplné nabitie prázdnej batérie trvá asi 3 hodiny. Potom vám  vystačí zhruba na 60 km jazdy, čo je porovnateľné s väčšinou konkurencie. K dispozícii je dokonca malý port USB, aby ste mohli nabíjať svoj smartfón na cestách. Po aktualizácii projektu sú dodávky naplánované na koniec tohto roka. Prispievatelia môžu Reevo získať za 2398 dolárov (2030 eur). Nie je práve lacný, ale je to jeden z najlepšie vybavených bicyklov na trhu.

Zdroj: gadgetsandwearables.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

srot reakcia na: Reevo: Futuristický elektrický bicykel do mesta

29.7.2021 14:07
Ten srot vazi 25kg, nema odrazka, nema predne svetlo, nema blatniky, nema stojan. Ta predna ledka je vtip, nic to neosvecuje. Nema to nic na prichytenie flase alebo zamku na bicykel. To gps a zamok mu nepomoze, lebo zlodeji ked kradnu hromadne 10-20 bikov za den, tak ich nahadzu do nakladiaku. Rusicku gps si domyslia mat.
Reagovať

Futuristický elektrický bicykel do mesta reakcia na: Reevo: Futuristický elektrický bicykel do mesta

29.7.2021 12:07
výmena pneumatík bude až príliš komplikovaná
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať