SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

„Roomba pre posteľ“ zabraňuje šíreniu roztočov, baktérií a ploštíc

Technológie
1

Čistením podláh a stolov pomocou robotických a ručných vysávačov trávime pomerne veľa času, no rovnakú starostlivosť už nevenujeme svojim posteliam a pohovkám. Pritom prach sadá nielen na podlahu, ale aj na matrace a najmä u alergikov môžu roztoče a iné častice prachu vyvolať vážne problémy, ako je astma, kožné reakcie alebo nádcha. 

Preto je dôležité udržiavať svoju posteľ alebo aj čalúnenú pohovku neustále čistú a dezinfikovanú. Mohli by sme zakaždým jednoducho vytiahnuť vysávač, ale používanie robotického čističa je oveľa účinnejšie a jednoduchšie.  

 

Podľa výskumov priemerný človek zhodí každý týždeň približne 28 gramov kože. Roztoče tak majú ideálne podmienky na to, aby sa im darilo, pričom ich populácia v jednom matraci môže narásť aj na 2 milióny. Zariadenie X1 sa zaoberá týmito mikročasticami a zabezpečuje, aby sa žiadny z textilných povrchov, na ktorých odpočívate, nestal živnou pôdou pre baktérie alebo zbernou zónou pre prach. Tento pokročilý robotický vysávač na posteľ je vybavený inteligentnou samonavigačnou technológiou.

Po stlačení tlačidla X1 začne vyháňať roztoče a alergény, súčasne vibruje a vysáva, čím uvoľňuje častice, ktoré sa potom nasávajú do valcovej prachovej komory umiestnenej v jeho hornej časti spolu s UVC lampou, ktorá dezinfikuje povrchy a ničí baktérie, ploštice a roztoče. Prístroj možno použiť aj na čistenie kobercov, rohoží, pohoviek, vankúšov, detských hracích podložiek alebo akýchkoľvek textilných povrchov, ktoré by mohli zachytávať prach, špinu a častice.

Od ostatných ručných vysávačov sa X1 odlišuje zabudovanou technológiou. Je vybavený 9 snímačmi priblíženia a inteligentným algoritmom vyhýbania sa prekážkam, ktorý identifikuje predmety s rozmermi 5 cm a viac a takisto rozpoznáva okraje postele, aby sa zabránilo pádu počas upratovania. Inteligentný systém plánovania trasy naviguje prístroj na lôžku a vytvára mapu presného čistenia aj v slepých miestach. Čistič sa dodáva s tromi režimami – jemným, výkonným a presným pre potreby denného, týždenného, resp. čistenia za vlhkého počasia.

Na nerovných povrchoch, ako sú vankúše alebo kontúry postele, ho môžete používať aj v manuálnom režime. Toto kompaktné zariadenie je úplne hands-free, pretože sa dá ovládať hlasovými príkazmi. Ponúka trojitý čistiaci výkon – vibrácie (15 000 oscilácií za minútu na dvíhanie prachových častíc), vysávanie (sací výkon 15 wattov) a UV-C dezinfekcia vďaka 270 nm LED UV-C svetlu, ktoré likviduje baktérie a dokáže dokonca zabíjať aj ploštice s 95 % účinnosťou.

Aby sa predišlo možnosti neúmyselného vystavenia človeka UV-C svetlu, je robotický čistič vybavený pokročilým automatickým senzorom, ktorý vypne X1 hneď, ako ho zoberiete z čisteného povrchu. Vysávač sa môže pochváliť jednohodinovou výdržou batérie na jedno nabitie. Je vybavený filtračným systémom HEPA, ktorý oddeľuje prach a vlasy.

Roztoče sú oddelené od väčších častíc, čo uľahčuje čistenie. Na tento účel zariadenie disponuje mechanizmom na jednoduché otváranie s magnetickým dizajnom. Cena robotického vysávača X1 na posteľ sa v rámci kampane na portáli Kickstarter začína na prijateľných 149 USD a dodáva sa s nabíjacím káblom USB typu C, čistiacou kefou a používateľskou príručkou. Ďalšie filtre HEPA a kefové valce si možno zakúpiť ako doplnkový balík za 15 USD.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

RE reakcia na: „Roomba pre posteľ“ zabraňuje šíreniu roztočov, baktérií a ploštíc

10.3.2024 09:03
Už pár rokov vlastním vysávač na matrace s UV-C lampou a funkciou vyklepávania. Síce sám nejazdí po tom matraci, ale vyklepe a vysaje to lepšie ako nejaká samohybná hračka.

Ďakujem za novinku ktorá určite stojí viac peňazí, a odvedie menej práce. Rád pristúpim k obmene produktu. Kam mám napísať číslo kreditky?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať